Kilka prostych i skutecznych trików ułatwiających sprzątanie i utrzymywanie porządku w domu

Jak szybko posprzątać dom? Triki dla gospodyń domowych.

1. Skarpetki do czyszczenia żaluzji

Liczne listwy ruchome są niewygodne, zwłaszcza gdy ściereczka „próbuje” się poślizgnąć. Jednak stara skarpetka sprawi, że tak trudne zadanie będzie łatwe do wykonania.

2. Folia aluminiowa do czyszczenia form do pieczenia

Do łatwego czyszczenia szklanych form do pieczenia można użyć kulki z folii aluminiowej z niewielką ilością płynu do mycia naczyń.

3. Keczup do miedzianych naczyń kuchennych

Aby usunąć brud z miedzianych naczyń, możesz nałożyć trochę keczupu, rozsmarowując go gąbką na powierzchni. Następnie wytrzyj pozostałości suchą ściereczką i umyj naczynia.

4. Domowy płyn do mycia szyb

Aby oczyścić okna z PCV z brudu i kurzu, które nagromadziły się w rogach, posyp powierzchnię sodą i zalej niewielką ilością octu, poczekaj 5–10 minut, usuń brud serwetką.

5. Ręczniki papierowe i ocet do czyszczenia toalety

Usuwanie brudu zebranego pod brzegiem muszli klozetowej będzie znacznie łatwiejsze, jeśli powierzchnia zostanie wstępnie oczyszczona. Aby to zrobić, weź kilka warstw serwetek lub ręczników papierowych i namocz je octem. Następnie umieść je pod brzegiem muszli klozetowej, pozostawiając na kilka godzin. Następnie je usuń.

6. Pasta do zębów do polerowania baterii wodociągowych

Aby baterie błyszczały, nałóż na nie niewielką ilość pasty do zębów i wytrzyj je ściereczką.

7. Gumowe rękawiczki do czyszczenia mebli tapicerowanych

Szybko usunąć sierść zwierzęcą z mebli tapicerowanych lub dywanów pomogą gumowe rękawiczki, ponieważ przyciągają tego rodzaju zabrudzenia.

8. Krem do golenia do czyszczenia powierzchni stalowych

Łatwo czyści powierzchnie ze stali nierdzewnej, na przykład baterie wodociągowe. Nałóż krem do golenia, a następnie po prostu je wysusz.

9. Orzechy przeciw zadrapaniom mebli

Aby ukryć małe zadrapania na drewnianych meblach, należy je potrzeć orzechami, ponieważ zawierają one naturalne olejki. Następnie wypoleruj powierzchnię miękką suchą ściereczką. Dzięki temu zadrapania staną się mniej zauważalne.

10. Alkohol do polerowania urządzeń

Doskonałym narzędziem do polerowania powierzchni stalowych jest alkohol. Wystarczy kilka kropli alkoholu podczas czyszczenia tego typu powierzchni.

11. Tace i pojemniki dla lepszego uporządkowania szuflad

Aby ułatwić znalezienie rzeczy w szufladach, możesz użyć małych pojemników lub tac. Wystarczy umieścić je na dole szuflady i rozłożyć odpowiednie akcesoria.

12. Przechowywania przedmiotów na wewnętrznej stronie drzwi do szafy

Wewnętrzna strona drzwi do szafy może również pomóc zaoszczędzić miejsce i uporządkować rzeczy. Wystarczy przymocować kilka haczyków lub półek na tace, puszki i szczotki.

13. Porządek „pionowy”

Składanie w pionowych rzędach ręczników i ubrań przechowywanych w szufladach pomoże ci łatwiej znaleźć to, czego szukasz.

14. Poszewki do przechowywania pościeli

Komplety wyprasowanej pościeli można wygodnie przechowywać w odpowiednich poszewkach na poduszki.

15. Kartoteka biurowa w roli szafki kuchennej

Pionowa kartoteka biurowa może być używana nie tylko w łazience jako miejsce dla przechowywania papieru toaletowego, ale także w kuchni: dla przechowywania puszek, tac i blach do pieczenia.

Rodzina kupiła dom i znalazła w nim zamurowany tajemniczy pokój, który wygląda jak prawdziwy portal do przeszłości

Dziewięć powodów, aby zacząć uprawiać zielistkę w domu

Magiczne właściwości cynamonu, przyciągające pieniądze i dobrobyt do domu