Dziesięć sprawdzonych sposobów na schłodzenie gorącej herbaty

1. W zamrażarce zawsze możesz trzymać kostkę lodu. Dodanie jej do wrzącej wody może znacznie obniżyć temperaturę w stosunkowo krótkim czasie.

2. Możesz pić herbatę ze spodka spod filiżanki. Duża powierzchnia cieczy przyczynia się do jej lepszego wyparowania.

3. Jeśli masz szczęście pracować w miejscach, w których jest dostęp do ciekłego azotu, jego niewielka ilość może zamienić wrzącą wodę w zimny napój. Nie zapomnij przestrzegać zasad bezpieczeństwa!

4. Kolejną metodę można nazwać „oszukiwaniem czasu”. Musisz nalać herbatę, odstawić ją i zrobić przerwę: opróżnić „kosz”, przeczytać wiadomości, odpowiedzieć na maile, i wtedy … herbata będzie mieć pożądaną temperaturę.

5. Jeśli jest zima lub późna jesień, otwórz trochę okno i postaw tam filiżankę z wrzącą wodą. Napój ostygnie w ciągu kilku minut.

6. Dobrze mieć w domu mleko, które było w lodówce od dłuższego czasu. Odrobina mleka szybko schłodzi herbatę.

7. Ten, kto nie lubi mleka, może po prostu wlać do gorącej herbaty zimnej przegotowanej wody, wstępnie schłodzonej w karafce.

8. Metoda, która „pochodzi z dzieciństwa”. Być może twoi rodzice chłodzili herbatę, po prostu przelewając ją z kubka do kubka. Ta metoda działa również w XXI wieku!

9. Włóż kilka sztućców do wrzącej wody i bardzo szybko ostygnie.

10. Dla fanów picia herbaty z kostkami cukru wrząca woda nie stanowi problemu. Nasącz kostki cukru lub ciastko w napoju, a następnie po prostu jedz. Nie ma problemu!

Kilka sposobów przechowywania szczypiorku na zimę

Kilka bardzo przydatnych sposobów na pranie. Przydadzą się każdej gospodyni

Kilka sposobów na używanie obieraczki do warzyw. Od dziś jej używanie będę zupełnie inaczej