Dziewięć powodów, aby zacząć uprawiać zielistkę w domu

Okazuje się, że zielistka jest niezwykle przydatna, i nie jest trudno ją uprawiać.

Niezbyt wymagająca roślina

Kwiat wymaga prostej pielęgnacji. Zielistka rośnie w doniczkach o dowolnej wielkości, można ją uprawiać w nasłonecznionym miejscu, jak i w zacienionym, z dala od okna.

Nawet jeśli nie podlewałeś zielistki przez długi czas, nie umrze, a po nawilżeniu ożyje ponownie.

Neutralizuje szkodliwe substancje

Wąskie długie liście zawierają dużą ilość chloroplastów. Dzięki temu roślina bardzo dobrze oczyszcza powietrze. Jest nawet nazywana „płucami domu”.

Ponadto roślina nawilża powietrze. Co ciekawe, im bardziej szkodliwe zanieczyszczenia wchłaniają liście, tym lepiej rośnie.

Absorbuje tlenek węgla

Największa ilość szkodliwych gazów gromadzi się w kuchni, więc często znajduje się tam zielistka. Doskonale radzi sobie z tlenkiem węgla. Pochłaniając go, kwiat aktywnie uwalnia tlen.

Neutralizuje dym tytoniowy

Przydatne jest trzymanie rośliny tam, gdzie są palacze. Absorbuje dym tytoniowy, neutralizując go.

Bezpieczna dla zwierząt i dzieci

Nawet jeśli dziecko żuje liść tego kwiatu, nie wyrządzi sobie krzywdy. Zielistka jest nieszkodliwa dla dzieci i zwierząt domowych.

Na przykład, koty mogą jeść pędy, oczyszczając żołądki. W pokoju dziecięcym roślina znacznie poprawia skład powietrza, nawilża go i odświeża.

Prawie nigdy nie choruje

Kolejny powód, aby umieścić zielistkę na parapecie — wysoka odporność na niekorzystne czynniki. Bardzo rzadko choruje, nawet zwykłe szkodniki nie osiadają na niej.

Roślina może zachorować tylko w przypadku wyjątkowo złego pielęgnowania. Wypełniony wodą system korzeniowy zaczyna gnić, w którym to przypadku kwiat może umrzeć.

Uwalnia tlen

Oczyszczając powietrze ze szkodliwych substancji, zielistka uwalnia duże ilości tlenu. Ma zatem pozytywny wpływ na zdrowie ludzi.

Szybkie dorastanie

Zielistka rośnie szybko. Za rok osiąga wielkości dorosłej rośliny.

W jakich przypadkach roślina doniczkowa może przyciągnąć nieszczęście do domu

Z jakich powodów dekabrysta przestaje kwitnąć

W jakich przypadkach należy pilnie przesadzić storczyka