Pewna kobieta urodziła bliźniaków, ale nie od razu. Różnica wieku wyniosła 10 lat

Dzięki nauce Chinka urodziła bliźniaków, a różnica wieku wyniosła 10 lat.

Kobieta urodziła bliźniaków, ale jeden z nich jest dziesięć lat starszy od drugiego, i nie ma tu fikcji — nauka pomogła matce przesunąć w czasie narodziny swojego młodszego dziecka.

Teraz starszy z bliźniaków będzie mógł obserwować, jak dorasta jego młodszy brat.

Kobieta o imieniu Wang z prowincji Hubei w Chinach przez kilka lat na próżno próbowała mieć dziecko. Miała za sobą kilka poronień, a po kolejnym badaniu lekarze stwierdzili, że Chinka cierpi na niedrożność jajowodów. Jedynym wyjściem z tej sytuacji może być zapłodnienie in vitro.

W 2009 r., mimo że dziecko z probówki było wówczas rzadkością nawet w Chinach, Wang zgodziła się na procedurę.

Specjaliści w sposób sztuczny wyhodowali kilka zarodków z komórek pary, a jeden z nich został wszczepiony kobiecie w październiku.

W czasie ciąży matka była pod opieką lekarzy. W czerwcu 2010 r. przy pomocy cesarskiego cięcia urodził się całkowicie zdrowy chłopczyk z wagą 3,48 kg o imieniu Lu Lu.

Szczęście rodziców nie znało granic. Lu Lu dorastał zdrowy i silny, a gdy był już wystarczająco dorosły, zaczął prosić matkę i ojca o brata lub siostrę.

Rodzice nie mieli nic przeciwko i ponownie udali się do tej samej kliniki, która w 2009 r. zamroziła kilka „zapasowych” zarodków na wszelki wypadek. Lekarze ostrzegali kobietę, że w wieku 41 lat może to być niebezpieczne, ale ona podjęła ryzyko.

Z rozmrożonych zarodków najbardziej żywotny okazał się genetycznie identyczny z tym, z którego urodził się Lu Lu, więc chłopiec mógł mieć nie tylko brata, ale brata bliźniaka.

Zaskoczyło to rodziców. Rozmrożony zarodek został wszczepiony w październiku 2019 r., a 16 czerwca 2020 r., również za pomocą cesarskiego cięcia, urodził się chłopiec, tak bardzo podobny do swego starszego brata, że nawet ważył tyle samo, co on – 3,48 kg.

Rodzice postanowili dać mu na imię Tong Tong, co po chińsku znaczy „To samo”.

Młoda matka urodziła trojaczki. Jednak czekała na nią prawdziwa niespodzianka

Gratulacje dla rodziny Majdanów. Małgorzata Rozenek urodziła synka

Kobieta urodziła bliźnięta o różnych kolorach skóry. Jak to możliwe