W jakich przypadkach roślina doniczkowa może przyciągnąć nieszczęście do domu

Jakie kwiaty nie powinny być trzymane w domu.

Wiele osób nie podchodzi z należnym poczuciem odpowiedzialności do kwestii wyboru rośliny domowej, często pojawienie się rośliny w domu jest konsekwencją spontanicznego działania.

Takie podejście ma szereg wad, które powodują pojawienie się problemów w domu, których wielkość zależy od sposobu zakupu kwiatu.

Kupiony od babci na rynku

Roślina, która regularnie musiała opuszczać zwykłe środowisko, aby znaleźć się na ladzie, jest zestresowana. Słabo dostosowuje się do nowych warunków, stara się chronić przed negatywnością, wysysając energię właściciela. Nawet przy dobrej pielęgnacji kwiat może boleć, a przebywanie z nią w tym samym pokoju stanie się nieprzyjemne.

Przyjęty jako prezent

Według ludowych wierzeń rośliny są w stanie poprawić energię w domu. Starają się zneutralizować negatywność, ale przy częstych kłótniach w rodzinie kwiaty zaczynają ją gromadzić. Jeśli podarować taką roślinę wraz z doniczką, wszystkie problemy znikną wraz z nią.

Kwiaty mogą być przyjmowane w prezencie tylko od tych, którzy cieszą się absolutnym zaufaniem.

Wyrzucony kwiat

W większości przypadków na ulicy znajdują się już letnie rośliny, które wymagają dużej uwagi, żmudnej opieki. Przynosząc zainfekowaną roślinę do domu, można zarazić inne kwiaty.

Przyniesione z supermarketu

Roślina, która czekała na zakup powinna mieć przyzwoitą opiekę, aby szybko dostosować się do warunków nowego domu. W wyspecjalizowanych sklepach z kwiatami utrzymuje się komfortowy reżim temperatury, zapewnia się terminowe podlewanie, zapobiegają chorobom i inwazji szkodników.

W supermarketach nie ma specjalistów, którzy są w stanie zapewnić roślinie niezbędne warunki.

Zerwałeś kiełek i nie zapłaciłeś.

Wierzenie ludowe, że kiełek pobrany bez pozwolenia lepiej się zakorzenia i nie choruje, nie ma naukowego potwierdzenia. Postępując zgodnie z tym, osoba ryzykuje poważne zepsuć relacje z właścicielem rośliny. W przypadku rzadkiego lub dość drogiego kwiatu istnieje ryzyko i uzyskanie grzywny, lub roszczenia o odszkodowanie.

Burak Ozchivit po raz pierwszy pokazał twarz syna, który jest do niego bardzo podobny

Jaki jest najlepszy sposób na podlewanie roślin domowych i jak zmiękczyć wodę z kranu