Rodzina kupiła dom i znalazła w nim zamurowany tajemniczy pokój, który wygląda jak prawdziwy portal do przeszłości

Tam dawni właściciele zamknęli pamięć o synu.

Para kupiła stary dom w prowincjonalnej Francji i znalazła w nim tajny zamurowany pokój. Powód, dla którego byli właściciele to zrobili, ujawnił się wraz z momentem wejścia do pomieszczenia – w nim rodzice zmarłego 102 lata temu żołnierza zamknęli pamięć o synu, a teraz jego pokój wygląda jak prawdziwy portal do przeszłości.

Francuska rodzina postanowiła kupić dom w spokojnej miejscowości Belabre, ale wraz z nim dostali zagadkę – pokój, do którego wejście zostało zamurowane cegłą.

Po zdemontowaniu muru nowi właściciele wpadli prosto w przeszłość i spotkali się z pierwszym właścicielem sypialni.

Zamurowane przejście kryło sypialnię 22-letniego porucznika armii francuskiej Huberta Rochero, a jego portret fotograficzny wiszący na ścianie spotkał nowych właścicieli domu.

Hubert służył w pułku kawalerii podczas I wojny światowej i zginął w miejscowości Loker we Flandrii (region Belgii) 26 kwietnia 1918 roku.

Zrozpaczeni rodzice Rochero nie mogli pogodzić się z utratą ukochanego syna i postanowili nie dotykać niczego w jego pokoju. Wejście do niego zamurowano cegłą, zachowując pomieszczenie w tym wyglądzie, w jakim pozostawił go Hubert, gdy szedł na front.

Przez setki lat ten pokój był nietknięty przez nikogo.

Jednak nowi gospodarzy nic o tym nie wiedzieli. Według nowych właścicieli nie zamierzają niczego dotykać w sypialni Huberta, ale także trzymać ją zamkniętą nie widzą sensu.

Zamiast tego planują przekształcić ją w Muzeum Pamięci Huberta Rochero, jednocześnie spełniając życzenie jego rodziny i dzieląc się z innymi kawałkiem przeszłości.

Urząd ze zrozumieniem odniósł się do decyzji nowej rodziny i mówi, że bez względu na to, jak bardzo chcą przedłużyć 102-letnią tradycję, zgodnie z którą nikt nie wchodził do pokoju, ale po stronie prawnej pokój jest własnością prywatną, która należy do nowych właścicieli domu.

Krzywy las. W Polsce jest tajemniczy gaj, w którym rośnie 400 dziwnie zakrzywionych sosen

98-letnia para odtworzyła dzień ślubu po 70 latach wspólnego życia

Amerykanka dostała kapsułę czasu na swoje 18 urodziny. To co zauważyła zwala z nóg