Własnoręczne czyszczenie pralki. Szybko i łatwo

Kiedy pralka jest używana przez długi czas i nie przechodzi przeglądu technicznego, pojawia się wiele nieprzyjemnych rzeczy, z którymi każda kobieta ma do czynienia: z pralki czuć brzydki zapach, z czasem w niej gromadzi się brud, woda powoli się nagrzewa, wzrasta zużycie energii elektrycznej, w wyniku czego wydaje się dużo pieniędzy.

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że czyszczenie jest trudne, ale tak nie jest. Istnieje kilka sprawdzonych metod, które pomogą Ci usunąć brud i zanieczyszczenia z pralki:

Bęben ma być wentylowany. Gdy pralka skończy pranie, należy otworzyć drzwiczki, by wnętrze mogło dobrze wyschnąć i się przewietrzyć. Jeśli tak się nie stanie, wilgoć spowoduje pojawienie się pleśni wewnątrz pralki.

Czyszczenie uszczelki gumowej. Brud zawsze gromadzi się pod gumową uszczelką, ponadto ona słabo wysycha. Zaleca się czyszczenie brudu roztworem sody oczyszczonej lub detergentem.

Sody można używać tylko wtedy, gdy zanieczyszczenie jest niewielkie. Jeśli sytuacja jest poważnie zaniedbana, warto użyć detergentów.

Podczas czyszczenia brudu użyj miękkiej gąbki, aby uniknąć uszkodzenia powierzchni pralki.

Usuwanie kamienia. Czasami wydaje się, że kamień jest tak twardy, żen nie da się go w żaden sposób wyczyścić. Istnieje łatwy sposób na pozbycie się kamienia.

Kamień składa się z magnezu i wapnia, więc aby się go pozbyć, należy użyć roztworu kwasu octowego lub kwasu cytrynowego.

Wsyp kwas do pojemnika na proszek do prania. Ustaw program prania z najwyższą temperaturą.

Pojemnik na proszek. Ta część pralki również wymaga czyszczenia. W tym celu należy wyciągnąć pojemnik, a następnie za pomocą detergentów i miękkiej gąbki oczyścić go z brudu. Przeczytaj instrukcję obsługi.

Wąż odpływowy należy wyczyścić, w przeciwnym razie pralka może się zepsuć. Wykonaj następujące czynności:

1) otwórz drzwiczki, w których znajduje się filtr,

2) weź pojemnik i umieść go obok odpływu (woda tam spłynie) i połóż ręcznik,

3) odkręć pokrywkę w prawo,

4) usuń zawartość (brud, włosy itp.),

5) Pozostaw otwór do wyschnięcia lub osusz ręcznikiem.

Teściowa zawsze kupuje tabletki do zmywarki, mimo że jej nie ma. Powiedziała, dlaczego to robi, a teraz ja też używam tego środka czystości

Dziesięć trików dzięki którym w lodówce zawsze będzie przyjemny zapach

Kilka prostych i skutecznych trików ułatwiających sprzątanie i utrzymywanie porządku w domu