Dziesięć trików dzięki którym w lodówce zawsze będzie przyjemny zapach

Lodówka – nasza przyjaciółka. Bez niej trudno sobie wyobrazić istnienie współczesnej rodziny. Przeraża myśl, że nagle może się zepsuć. Ale czasami w środku unosi się nieprzyjemny zapach, który psuje apetyt.

Tego zapachu należy pozbyć się, i wiemy jak to uczynić:

Węgiel aktywowany, zmielony na proszek, doskonale radzi sobie z tym zadaniem. Pozostaw talerz z tym proszkiem w lodówce. Przez noc wchłonie wszystkie nieświeże zapachy.

Pomocne może być również czyszczenie lodówki za pomocą octu. Wytrzyj wszystkie ściany i półki lodówki ściereczką nasączoną kwasem octowym. Aby utrwalić efekt, możesz dodatkowo pozostawić szklankę octu na półce na kilka godzin.

Inny sposób jest przyjemniejszy, ale droższy. Podsusz świeżo zmieloną kawę i umieść w otwartych pojemnikach w zamrażarce i głównych komorach lodówki.

Fus kawowy i sam napój mają podobny efekt i mogą być również stosowane. Uwaga: napój musi być gorący, a lodówka odłączona od zasilania.

Jeśli stale trzymasz otwarty słoik z sodą w lodówce, zapewni to przyjemny zapach przez długie miesiące. Czyszczenie można również wykonać za pomocą sody. To będzie bardzo skuteczne.

Skórki chleba żytniego, rozmieszczone w lodówce na różnych poziomach, pomagają pozbyć się dziwnych zapachów w komorze lodówki. Podobny efekt sprawie pokrojone jabłko, ser lub surowe ziemniaki.

Rozłożone na półkach torebki z herbatą doskonale pochłaniają nieprzyjemne zapachy.

Inny sposób: czyszczenie roztworem cytryny. Wyciśnij sok z połowy cytryny, wymieszaj go z wodą i wytrzyj wnętrze lodówki ściereczką nasączoną tym roztworem.