Szykują się zmiany w godzinach dla seniorów. Polacy muszą wiedzieć

Rząd zdecydował się na wielkie zmiany dotyczące godzin seniorów. Już od czwartku będziemy mogli iść na zakupy jak zwykle.

Godziny dla seniorów nie będą obowiązywały w wigilię.

Wszystko z powodu tego, że w wigilię sklepy i tak nie będą pracowali, jak zwykle.

Wiadomo, że już jakiś czas w Polsce obowiązują godziny dla seniorów.

Rząd wydał rozporządzenie, że od poniedziałku do piątku włącznie od godziny 10:00 do 12:00 zakupy mogą robić osoby, które ukończyły 65. rok.

Polacy oraz eksperci uważają ten przepis bez sensu. Wiele seniorów nie korzysta z tego przywileju. Więc ludzie apelują o zniesienie przepisu.

Rada Ministrów przyjęła rozporządzenie, z czego wynika, że wszyscy będą mogli zrobić zakupy w wigilię.

Tego dnia niemal wszystkie placówki handlowe będą otwarte do godziny 14:00. Jednak to nie koniec zasad ustawionych przez rząd.

Okazuje się, że ilość ludzi uczestniczących w spotkaniach świątecznych musi być nie więcej jak 5 osób. Organizatorzy imprez oraz współmieszkańcy nie liczą się.

-Do dnia 27 grudnia 2020 r. zakazuje się organizowania […] zgromadzeń, w tym imprez, spotkań i zebrań niezależnie od ich rodzaju, z wyłączeniem i spotkań do 5 osób, które odbywają się w lokalu lub budynku wskazanym jako adres miejsca zamieszkania, lub pobytu osoby, która organizuje imprezę lub spotkanie — napisano.

Zacznijmy od tego, że najlepiej, by na wigilii było jak najmniej osób, które nie mieszkają ze sobą. To jest najbezpieczniejsze dla zdrowia.

Samo rozporządzenie reguluje to w ten sposób, że rodzina, która mieszka ze sobą, może być bez żadnego limitu, a dodatkowo może być jeszcze 5 osób — tłumaczył Piotr Müller.

Czego Kate Middleton nie potrafi wybaczyć Meghan Markle

Kiedy samochód jest droższy od zdrowia. Kierowca zatrzymał koło gołymi rękami, by zapobiec uszkodzeniu samochodu

Skazani na sukces. Trzy typy ludzi, którzy zostają milionerami