Bliscy Piotra Machalicy mają prośbę do fanów. Co z uroczystością pożegnalną

W piątek 18 grudnia odbędzie się pogrzeb Piotra Machalicy. Rodzina zmarłego aktora wystosowała do żałobników komunikat pośrednictwem mediów społecznościowych.

Wszyscy, kto nie da rady osobiście przyjść na ceremonię pożegnalną, może obejrzeć transmisję internetową. Informację na temat pogrzebu Piotra Machalicy przekazała Magda Umer.

Wiadomo, że Piotr Machalica odszedł 14 grudnia. Zaledwie trzy miesiące do tragedii artysta wziął ślub z piękną Aleksandrą. Niestety kilka miesięcy później aktor zmarł z powodu koronawirusa.

Pożegnalna msza święta zostanie odprawiona 18 grudnia o godzinie 13:00 w Kościele Środowisk Twórczych na Placu Teatralnym w Warszawie. Następnie urna zostanie przewieziona do Częstochowy, gdzie w sobotę 19 grudnia Piotr zostanie pochowany w grobie rodzinnym — czytamy w nekrologu udostępnionym przez Magdę Umer na Facebooku.

Aktor zostanie pożegnany w Warszawie, a prochy go złożone w grobie rodzinnym w Częstochowie. Z powodu ciężkiej sytuacji epidemiologicznej udział w ceremonii wezmą tylko najbliższe ludzi.

– Ze względu na obostrzenia pandemiczne w Kościele Środowisk Twórczych przy Placu Teatralnym może przebywać 40 osób. Ci, którzy przybędą na Plac Teatralny, a nie zmieszczą się w kościele, mogą uczestniczyć w mszy na zewnątrz, zachowując zasady bezpieczeństwa- tłumaczą bliscy aktora.

Musimy również pamiętać, że ze względu na sytuację z pandemią nie ma opcji dla zgromadzenia wielkich tłumów ludzi.

Ze względu na obostrzenia pandemiczne w Kościele Środowisk Twórczych przy Placu Teatralnym może przebywać 40 osób. Ci, którzy przybędą na Plac Teatralny, a nie zmieszczą się w kościele, mogą uczestniczyć w mszy na zewnątrz, zachowując zasady bezpieczeństwa– dodają bliscy artysta.

Bliscy aktora poprosiliby nie przynosić kwiatów, a msza święta będę transmitowana w serwisie YouTube.

Bardzo prosimy o nieprzynoszenie kwiatów. Zachęcamy do przekazywania datków na Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Częstochowie — napisano w nekrologu.

Wielka strata dla Polski. Nie ma już z nami Hanny Stankówny

Zdjęcie ze ślubu Piotra Machalicy jest bardzo wymowne. Odejście aktora tuż po ceremonii pogrążyło bliskich w smutek

„Odłóż szklankę”. Doskonała przypowieść o tym, jak traktować różne problemy