Jako dziecko mężczyzna otrzymał list od Kubusia Puchatka, a teraz potomkowie muszą mu podziękować, ponieważ wzbogacili się dzięki krewnemu

Anglik zachował list od Kubusia Puchatka, który otrzymał jako dziecko, i wzbogacił swoich potomków.

List został sprzedany na aukcji za duże pieniądze, ponieważ był napisany przez światowej sławy ilustratora.

Anglik Harry Stopes-Rowe w 1935 roku, jako dziecko, lubił czytać książki o przygodach Kubusia Puchatka, a Kubuś i Prosiaczek byli jego najlepszymi przyjaciółmi.

W swoje urodziny chłopiec napisał list do bohaterów i zaprosił ich na przyjęcie.

Jego matka, Marie Stopes, znana pisarka książek dla dzieci, przekazała wiadomość syna swojemu przyjacielowi, Ernestowi Shepardowi.

To on ilustrował dzieła Alana Alexandra Milne’a o Kubusiu Puchatku. Ten ilustrator wymyślił obraz Kubusia i innych jego przyjaciół.

Po otrzymaniu listu od Harry’ego artysta nie zignorował go i wkrótce napisał odpowiedź w imieniu Kubusia Puchatka i Prosiaczka.

Wymyśleni bohaterowie podziękowali chłopczykowi za zaproszenie i wyjaśnili, że nie będą mogli osobiście uczestniczyć w przyjęciu.

„Bardzo nam przykro, że 30 marca nie będziemy mogli przyjść na przyjęcie. Nie będzie nas. Dziękujemy za zaproszenie”.

List został w domu Harry’ego, a kiedy mężczyzna zmarł w 2014 r., uległ zapomnieniu. Rysunek został znaleziony przypadkowo latem 2020 r. Został odkryty przez dzieci mężczyzny w jednym z pudeł na strychu.

Jego krewni postanowili dowiedzieć się od licytatora Chrisa Albury’ego, ile kosztuje szkic, i byli zaskoczeni odpowiedzią.

List był wystawiony na aukcję, a 25 czerwca trafił do prywatnego kolekcjonera, który zapłacił za niego 12 500 funtów.

Bardzo emocjonalny list matki skierowany do córki

Wierne muszą przygotować się. Nowe obostrzenia wejdą w życie już 7 listopada

Dziewczynka przypadkowo znalazła zgubioną listę zakupów w sklepie i była szczęśliwa, gdyż nieznana osoba zostawiła dla niej prezent