Tadeusz Rydzyk nieślubnym dzieckiem? Dlaczego duchowny ukrywa tajemnicę dotyczącą własnej rodziny

Przyszłość Ojca Rydzyka może dużo opowieść o problemach z przyjęciem do seminarium. I to jak się okazało, nie chodzi o naukę.

Jego dzieciństwo nie można nazwać zwykłym, pełnym radości. Rodzice się stali powodem tego, że duchowny mógł mieć inną przyszłość.

Ani wiara oraz zdolności nie byli powodem problemów z przyjęciem do seminarium. Rydzyk zasłynął dobrym organizatorem, co pomogło mu z aktualną pozycję w polskim Kościele.

Duchowny przyszedł na świat 3.05.1945 w Olkuszu. Był synem Stanisławy Rydzyk i Bronisława Kordaszewskiego, który był również jej sąsiadem.

Konkubenci mieli czworo dzieci — młodszego Zygmunta oraz starszego Tadeusza, którzy otrzymali nazwisko po matce, oraz Stanisława i Mirosława.

Ojciec Rydzyka, Franciszek Rydzyk, był zamordowany w 1941 roku. W ciężką chwilę kobieta znalazła oparcie w swoim sąsiedzie.

W tym czasie zakony byli zupełnie inne, więc dziecko narodzone w niepełnej rodzinie nie mogło zostać duchownym. Z tego, co dziś mamy — pan Rydzyk się stał jednym ze znakomitych duchownych Polski.

– Tadeusz dawno już u nas nie był. Nie mam żalu do niego. On żyje dla Radia Maryja. Tam jest jego prawdziwa rodzina. Nie chcę, żeby przyjeżdżał do nas, bo ludzie od razu pomyślą, że mamy księdza w rodzinie i bogactwami nas zasypuje.

Tadeusz zawsze do mnie zadzwoni, gdy przejeżdża przez Olkusz — opowiadał w rozmowie z portalem Katowice Nasze Miasto jego brat, Mirosław.

Piękne słowa. Tylko Radia Maryja słucham, bo prawdę mówi. Nie czytam gazet, z wyjątkiem „Naszego Dziennika”. Reszta: kłamstwa i manipulacje — twierdził pan Mirosław.

Jest znanym krawcem w Olkuszu, a dodatkowo ma przyznaną pierwszą grupę inwalidzką — kuleje.

Zygmunt i Stanisław — dwa inne braci mają problemy ze zdrowiem, jeden przeżył zawał serca i drugi — wylew. Że słów rodzin jego braci, Rydzyk żadnego razu nie dzwoniłby dowiedzieć się o ich los.

-Ja też jestem chory. Przecież mi nie pomoże. Może czeka z ostatnią posługą? – tłumaczył pan Mirosław.

Odciął się od rodziny, nie utrzymuje z nami żadnego kontaktu, nawet nie dzwoni. On ma swoją Rodzinę w Toruniu — dodaje jedna z bratanic Tadeusza Rydzyka.

Sposób, w jaki żyje teraz duchowny, nie bardzo imponuje krewnym oraz to, że ukrywa takie fakty z życia osobistego.

Szykują się zmiany w godzinach dla seniorów. Polacy muszą wiedzieć

Czego Kate Middleton nie potrafi wybaczyć Meghan Markle

Czego Kate Middleton nie potrafi wybaczyć Meghan Markle