Skazani na sukces. Trzy typy ludzi, którzy zostają milionerami

Każdy z nas przynajmniej raz w życiu zastanawiał się nad tym, dlaczego niektórzy ludzie ledwo wiążą koniec z końcem, a inni tymczasem żyją na szerokiej stopie, niczego sobie nie odmawiając?

Jakie czynniki i przyzwyczajenia wpływają na naszą pomyślność i dobrobyt finansowy? Amerykański pisarz i finansista Thomas Corley próbował to zrozumieć.

Jego badania trwały 5 lat. Corley przeprowadził wywiad z 233 zamożnymi osobami, zadając im 144 pytania.

Analiza i podsumowanie zajęły mu 16 miesięcy. Corley dowiedział się, jacy ludzie zostali zaprogramowani na sukces.

Wirtuozi

Thomas zaliczył do tej kategorii około 27% milionerów. Odnieśli sukces w biznesie i stali się jednymi z najlepszych w swojej dziedzinie.

Tacy ludzie zwykle pracują w dużych korporacjach i otrzymują większość swoich dochodów w postaci akcji. Ponadto mogą posiadać małą firmę, która przynosi znaczne dochody.

Gromadzenie fortuny w wysokości 4 000 000 USD może zająć wirtuozom około 20 lat.

Oszczędni inwestorzy

Wśród badanych było około 22% takich osób. Nie mają żadnych zobowiązań, a na zaspokojenie podstawowych potrzeb mają wystarczający dochód pasywny z inwestycji. Ta kategoria milionerów racjonalnie wykorzystuje swoje oszczędności i często otrzymuje średnią pensję. Zdobycie kapitału w wysokości 3 400 000 USD może potrwać około 32 lat.

Marzyciele

To najbogatsza kategoria, która stanowi 51% respondentów. Ci ludzie zostali milionerami, realizując swoje ambicje i marzenia. Średnio zarobili 7400000 USD za 12 lat.

Jak widać, istnieje kilka sposobów na zarobienie fortuny. Jeśli nie lubisz ryzykować, nie oznacza to, że nie możesz zostać milionerem.

Oszczędzanie niekoniecznie musi być przeszkodą w poprawie jakości życia. Najważniejsze jest, aby wybrać najbardziej pasującą ścieżkę i stale nią podążać.

Mój sukces uczynił mnie szczęśliwą. Szkice z biografii Tiny Turner

Sekrety ludzi sukcesu, które pomogą każdemu się wzbogacić

Nową, rewolucyjna metoda naukowców przeciw tej choroby. Sukces jest bliski