Mój sukces uczynił mnie szczęśliwą. Szkice z biografii Tiny Turner

Anna Mae Bullock urodziła się 26 listopada 1939 r. w małym miasteczku Nutbush w stanie Tennessee (USA). Matka pracowała w fabryce, ojciec był rolnikiem, a jednocześnie diakonem miejscowego kościoła baptystów.

Gdy Anna Mae miała dziesięć lat, jej rodzice rozwiedli się, i musiała przeprowadzić się do babci wraz ze starszą siostrą Ruby.

Przyszła gwiazda rock and rolla już wtedy interesowała się muzyką, występowała w chórze kościelnym. W 17 urodziny siostra zabrała ją do klubu nocnego, w którym występowali „Kings of Rhythm”. Ich wokalistą był Ike Turner, przyszły mąż Tiny. Niebawem się zapoznali.

Anna Mae Bullock została nową wokalistką zespołu. Wraz z nią „Kings of Rhythm” nagrali kilka przebojów. Wkrótce Anna i Ike się pobrali. Anna Mae wzięła jego nazwisko Turner i pseudonim sceniczny Tina — miliony fanów znają ją własnie pod tym imieniem i nazwiskiem.

W 1971 roku Tina Turner otrzymała swoją pierwszą nagrodę Grammy za piosenkę „Proud Mary”, która jednocześnie awansowała na czwarte miejsce na liście Billboard Hot 100.

Koncerty i występy w telewizji przynosiły korzyści zespołowi, ale nie życiu rodzinnemu Tiny i Ike’a. Ike był uzależniony od narkotyków, robił w domu awantury. W 1978 roku Tina i Ike się rozwiedli.

Piosenkarce udało się wrócić na listę przebojów w 1984 roku, kiedy nagrała piosenkę „What’s Love Got To Do With?”. Wkrótce po tym Tina zdobyła nagrodę MTV Video Music Awards, dwie nagrody American Music Awards, cztery Grammy.

W 1988 roku, po koncercie w Rio de Janeiro, Tina została wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa za największą frekwencję koncertową — na stadionie Maracana zebrało się ponad 188 000 widzów.

W latach 90. Tina Turner postanowiła przenieść się ze Stanów Zjednoczonych do Europy. Mieszkała w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, a następnie osiadła w Szwajcarii. Tam poznała producenta Erwina Bacha, z którym nawiązała bliski związek. Erwin i Tina pobrali się znacznie później, w 2013 roku.

Tina Turner nadal mieszka w Szwajcarii ze swoim ukochanym mężem, aktywnie komunikuje się z przyjaciółmi-muzykami.

Sekrety ludzi sukcesu, które pomogą każdemu się wzbogacić

Znaki zodiaku, na które w czerwcu czeka sukces

Nową, rewolucyjna metoda naukowców przeciw tej choroby. Sukces jest bliski