Po co solić ubrania w pralce i jeszcze pięć sposobów na użycie soli kuchennej

Sól jest niezbędna dla każdej gospodyni domowej. Mało kto jednak wie, że substancję tę można również stosować jako doskonały środek czyszczący i leczniczy.

W poniższym artykule dowiesz się, jak i gdzie możesz używać zwykłej soli kuchennej, którą każdy ma w kuchni.

Sekret 1: czyszczenie piekarnika

Wiele osób wie, że z piekarnika często wydobywa się nieprzyjemny zapach, ale nie wie, jak się go pozbyć.

Zwykła sól z cynamonem pomoże rozwiązać ten problem. Wystarczy równomiernie posypać mieszanką tych dwóch składników blachę do pieczenia i włączyć piekarnik na kilka minut. Po tym należy wszystko dokładnie umyć i wytrzeć.

Sekret 2: czyszczenie srebra

Aby szybko wyczyścić srebrną biżuterię, będziesz potrzebować soli i octu. Ta mieszanka pozwoli srebru przywrócić jego wygląd i blask.

Wystarczy zanurzyć srebro w takim roztworze na 20 minut, a następnie dokładnie wytrzeć i spłukać pod bieżącą wodą.

Sekret 3: zachowanie koloru ubrań podczas prania

Sól pozwala zachować kolor ubrania i chroni je przed różnymi negatywnymi wpływami. Wystarczy dodać odrobinę soli do detergentu przed każdym praniem w pralce.

Sekret 4: łagodzenie bólu zęba

Ta metoda jest znana od niepamiętnych czasów. Sól to szybki sposób na łagodzenie bólu zębów, gdy nie są dostępne żadne inne środki.

Wystarczy rozpuścić dwie łyżki soli w szklance wody i przepłukać usta tym roztworem. Podobnie możesz pozbyć się bólu gardła.

Sekret 5: sposób na pocenie się stóp

Sól to prosty i skuteczny sposób na łagodzenie pocenia się stóp. Wystarczy zanurzyć stopy w ciepłej, słonej wodzie na 10-15 minut.

Ten zabieg należy wykonywać codziennie przed snem. Sól wysusza skórę, a tym samym zmniejsza aktywność gruczołów łojowych.

Teściowa zawsze kupuje tabletki do zmywarki, mimo że jej nie ma. Powiedziała, dlaczego to robi, a teraz ja też używam tego środka czystości

Jak prać buty w pralce. Ważne punkty

Własnoręczne czyszczenie pralki. Szybko i łatwo