Jak prać buty w pralce. Ważne punkty

Istnieje kilka ważnych zasad prania butów w pralce!

Dziś powiemy Ci, jak prać buty w pralce, by się nie popsuła i by buty się nie zniszczyły.

Istnieje kilka ważnych zasad prania butów, których przestrzeganie uchroni Cię przed niepotrzebnymi problemami.

1. Jeśli buty są z materiałów tekstylnych, można je prać w pralce bez niepotrzebnych obaw. Są to balerinki, pantofle domowe i tenisówki (siateczka). Nie należy prać w pralce butów z grubymi podeszwami, ponieważ może to uszkodzić bęben lub szybę drzwi.

2. Najpierw buty należy oczyścić z brudu i kurzu.

3. Buty należy prać w temperaturze 30 stopni. Jako środek myjący najlepiej zażywać żelowe kapsułki, gdyż bardzo często na butach pozostają ślady proszku.

4. Przed włożeniem butów do bębna należy wyjąć sznurówki i wkładki.

5. Buty należy prać w specjalnej torbie. Dzięki temu ochronisz bęben przed deformacją — buty będą mniej przemieszczać się w środku.

6. Istnieje prosty, ale bardzo skuteczny sposób na usunięcie nieprzyjemnego zapachu i nadanie reprezentacyjnego wyglądu białym tenisówkom. Aby to zrobić, dodaj trochę sody oczyszczonej do każdego buta i pozostaw na noc. Podczas prania włącz tryb „Buty sportowe”.

7. Wysusz buty na zewnątrz. Nigdy nie należy suszyć butów blisko grzejnika. W najlepszym przypadku zostaną zdeformowane, a w najgorszym mogą się całkowicie zniszczyć.

Przestrzegając powyższych zasad prania obuwia, utrzymasz pralkę w dobrym stanie, a buty nie będą zniszczone. Nawiasem mówiąc, niektórzy producenci obuwia zaczęli wskazywać sposób ich czyszczenia.

Teściowa zawsze kupuje tabletki do zmywarki, mimo że jej nie ma. Powiedziała, dlaczego to robi, a teraz ja też używam tego środka czystości

Własnoręczne czyszczenie pralki. Szybko i łatwo

Prosta metoda, która pomoże Ci łatwo wyczyścić piekarnik z sadzy i tłuszczu