Kate Middleton i książę William odwiedzili szpital Queen Elizabeth Hospital w King’s Lynn

Pomimo tego, że pandemia koronawirusa jeszcze nie ustąpiła, książęta Cambridge powrócili już do swoich królewskich obowiązków.

Wczoraj Kate Middleton i książę William odwiedzili szpital Queen Elizabeth Hospital w King’s Lynn. Ich wizyta zbiegła się w czasie z obchodami 72 rocznicy powstania Brytyjskiej Służby Zdrowia (NHS).

„Dziś obchodzimy 72 rocznicę z dnia założenia Brytyjskiej Służby Zdrowia, w czasie, gdy jest ona potrzebna bardziej niż kiedykolwiek, ponieważ walczymy z COVID-19.

Dzisiaj książę i księżna odwiedzili Queen Elizabeth Hospital w King’s Lynn, aby podziękować pracownikom za ich wysiłki w okazaniu pomocy.

Bez względu na to, czy jesteś pracownikiem, byłym pracownikiem, który przeszedł na emeryturę, wolontariuszem czy kluczowym pracownikiem NHS — dziękujemy Ci za odporność, wytrwałość i nadzieję, jaką okazałeś każdemu” – powiedziano w oficjalnym oświadczeniu Pałacu Kensington.

Podczas wizyty książę William i Kate Middleton rozmawiali z personelem szpitala, który w tym miesiącu obchodzi 40-lecie istnienia, a także wolontariuszami i byłymi pracownikami (niektórzy lekarze wrócili do pracy po przejściu na emeryturę, aby pomóc w walce z koronawirusem). Następnie książąt Cambridge poczęstowano herbatą z kanapkami.

Małżonkowie otrzymali w prezencie trzy dzianinowe breloki w postaci lekarzy i pielęgniarek w maskach. Według książat Cambridge przekażą prezenty swoim dzieciom: książętom George’owi i Louisowi oraz księżniczce Charlotte.

Publicznie księżna pojawiła się w niebieskiej jedwabnej sukience Beulah London o wartości 655 USD z białym kołnierzem i mankietami, a także miała na sobie kolczyki Patricka Mavrosa.

Kate Middleton i książę William zastanawiają się nad wysłaniem księcia George’a do szkoły z internatem

Książę William opowiada o swoim najgorszym prezencie dla Kate Middleton

Książę Harry i Meghan Markle pozwali paparazzi za filmowanie ich syna Archiego z dronów