Kate Middleton i książę William zastanawiają się nad wysłaniem księcia George’a do szkoły z internatem

Dzisiaj nieliczni decydują się na planowanie przyszłości. Wśród nich Kate Middleton i książę William. Książęta Cambridge już myślą o edukacji swojego najstarszego syna, księcia George’a, który wkrótce będzie miał siedem lat.

Następnej jesieni, kiedy będzie miał osiem lat, zgodnie z królewską tradycją będzie musiał pójść do szkoły z internatem.

Książę George prawdopodobnie pójdzie w ślady ojca i wuja, księcia Harry’ego, którzy uczęszczali do szkoły z internatem Ludgrove School w Berkshire.

Jednak zdaniem ekspertki królewskiej Ingrid Seward, książęta Cambridge rozważą tę decyzję bardzo rzetelnie.

„Wątpię, że członkowie rodziny królewskiej będą musieli znaleźć się na listach oczekujących, więc nie muszą teraz podejmować decyzji.

Myślę, że William i Kate zaczekają, aby zobaczyć, jak rozwijają się osobowości dzieci i wtedy zastanowią się, czy byłyby szczęśliwe, mieszkając poza domem.

William bardzo dba o zdrowie psychiczne dzieci, bo sam doświadczył strasznej traumy w młodości.

Myślę, że pogląd Williama i Kate będzie taki: jeśli dzieci będą szczęśliwe w obecnej szkole, nie ma sensu zmieniać ich miejsca zamieszkania”- podzieliła się swoją opinią.

Książę George i księżniczka Charlotte, którzy spędzili ostatnie trzy miesiące w domu, uczą się w Thomas’s Battersea School w Londynie.

Tam dzieci mogą uczyć się do 13 roku życia, ale członkowie rodziny królewskiej tradycyjnie wysyłają dzieci do szkoły z internatem od ósmego roku życia.

„Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że członkowie rodziny królewskiej łamią dziś tradycje, więc jeśli Kate i William zrobią po swojemu, nie będzie to wielkim szokiem.

Myślę, że opinia Williama i Kate będzie następująca: jeśli dzieci będą szczęśliwe w szkole, nic nie zmienią.

Jednak gdybym była na miejscu Kate, czułabym się bezpieczniej, gdyby George, jako następca tronu, poszedł do szkoły z internatem. Tam będzie miał więcej swobody i będzie chroniony przed wszelkimi zagrożeniami zewnętrznymi” – podsumowała ekspertka.

Książę William opowiada o swoim najgorszym prezencie dla Kate Middleton

Książę William opowiedział o swoich dzieciach podczas kwarantanny. Jego słowa robią wrażenie

Kate Middleton i książę William za pośrednictwem łącza wideo zagrali w bingo z seniorami z domu opieki społecznej