Jak znani pisarze zmuszali siebie do pracy

Każdy autor, prędzej czy później, doświadcza „twórczego kryzysu”, kiedy nie ma ochoty na pisanie. Dlatego wielu pisarzy wymyśla różne sposoby na bardziej wydajną pracę.

Co więcej, niektóre z tych metod są bardzo ekstrawaganckie.

Zastanówmy się nad tym, jak znani autorzy radzili sobie z „twórczym kryzysem”.

Ernest Hemingway

Pisarz zawsze wstawał o świcie, o szóstej rano, bez względu na, to kiedy poszedł spać.

Takie wczesne wstawanie dawało mu siłę i energię. Pracował do południa, stojąc przy półce, na której stała maszyna do pisania.

Władimir Nabokow

Swoje dzieła pisał na małych kartkach, z których później tworzył jedną całość. Powieść „Lolita” pisał w nocy na tylnym siedzeniu samochodu, zapewniając, że nie jest tam głośno i nikt nie rozprasza.

Mark Twain

Pracował nad „Przygodami Tomka Sawyera” na farmie, w specjalnej altanie. Twain szeroko otwierał okna i przyciskał kartki cegłą. Wówczas nikt nie mógł mu przeszkadzać, ale jeśli nagle ktoś by go potrzebował, domownicy dęli w róg.

Lew Tołstoj

W czasie pracy praktycznie nie komunikował się z nikim. Po cichu brał prysznic, potem jadł śniadanie i siadał do pracy. Po pracy szedł na spacer, a jeśli był w dobrym nastroju, dzielił się przemyśleniami z członkami rodziny lub bawił się z dziećmi; w przeciwnym razie czytał książki.

Jak numer mieszkania wpływa na nasze życie

Premier Morawiecki potwierdza niezwykłe ważną wiadomość. Chodzi o ciężkiej sytuacji w kraju

Matka 3 chłopców napisała wzruszający list do swoich przyszłych synowych. Kobiety nie mogą powstrzymać łez, gdy go czytają