Premier Morawiecki potwierdza niezwykłe ważną wiadomość. Chodzi o ciężkiej sytuacji w kraju

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił bardzo ważne newsy dotyczące pandemii koronawirusa. Jego zdaniem spełnia się czarny scenariusz naukowców.

Internauci są w tarapatach z powodu informacji, która rozprzestrzenia się wśród nich.

Mateusz Morawiecki skomentował informacją, która dotarła do rządu przez grupę badaczy, którzy zajmują się przeciwdziałaniem rozwoju pandemii.

Prestiżowy periodyk medyczny „The Lancet” opublikował naukowy konsensus dotyczący COVID-19. Potwierdzają się wszystkie obawy dotyczące natury koronawirusa. Na takich założeniach opieramy nasze działania i strategię — napisał Mateusz Morawiecki na Twitterze.

Grupa ekspertów pochodzących z Wielkiej Brytanii, USA, Szwajcarii, Francji, Australii i Niemiec są autorami analizy, o której wspomina szef rządu. Oni myślą, że koronawirus rozprzestrzenia się przez aerozole oraz kontakt.

W przeciwieństwie do zwykłej grypy COVID-19 powoduje więcej śmierci wśród chorych. Zarażenie koronawirusem może nawet prowadzić do choroby przewlekłej, której skutki będą odczuwane przez wiele lat. Ludzi młode są bardzo zagrożone również. Już wiadomo, że istnieje ryzyko zakażenia się COVID-19 ponownie.

Dlatego każdy musi uważać na kilka momentów: – nie gromadzić się wielkimi grupami, unikać słabo wentylowanych pomieszczeń, często myć i dezynfekować ręce.

Morawiecki na czele rządu będę się stosować do zaleceń badaczy, by uniknąć najczarniejszego scenariuszu. Skuteczność tych działań zmożemy ocenić po kilku miesięcy.

Morawiecki ma specjalny plan dla szkół. Jak rodzice, nauczyciele oraz dzieci zareagowali na nietypowe rozwiązanie

Specjalny komunikat archidiecezji. Chodzi o Wszystkich Świętych

Uczestniczka znanego programu w jednej chwili przegnała aż trzy bliskie osoby. Co się stało