Jak wychowują dzieci najbogatsi ludzie na świecie

Amerykański przedsiębiorca, jeden z założycieli Microsoftu, Bill Gates i jego córka ostatnio zatańczyli dla TikToka, co poruszyło fanów, ponieważ zwykle widzą miliardera w bardziej poważnej roli.

Ciekawe jest, jacy są ci ojcowie, których fortuna wynosi miliardy?

Czy rozpieszczają swoje dzieci, czy wręcz przeciwnie, słyną z surowego przestrzegania zasad?

Bill Gates

Córka Billa, Jennifer Katharine, która umieściła w sieci nagranie tańca z ojcem, również napisała podziękowania dla niego z okazji Dnia Ojca i stwierdziła, że zawsze wspierał ją we wszystkim. Bill Gates ma troje dzieci, a jego podejście do wychowywania słynie z surowości i ograniczeń.

Wydawałoby się, że bogaci ludzie mają wszystko, aby niczego nie odmawiać swoim dzieciom, ale miliarder uważa, że każdy powinien osobiście osiągnąć sukces, więc Bill postanowił zostawić dzieciom tylko 0,2% swojej fortuny, a resztę przekazać na cele charytatywne.

Rodzice powinni pomóc swoim dzieciom w otrzymaniu wykształcenia i, być może, w rozpoczęciu kariery, powiedział Bill w wywiadzie. Kiedyś zamożny ojciec i matka dali także przyszłemu miliarderowi pieniądze na założenie własnej firmy, ale wszystkie pozostałe sukcesy były wyłącznie jego osiągnięciem.

Ponadto Bill Gates znany jest z surowego podejścia do kwestii gadżetów. Do 14 roku życia dzieci nie mogły korzystać ze smartfonów i tabletów, mimo że ich rówieśnicy już je mieli.

Nawet po ukończeniu 14 lat dzieci przedsiębiorcy nie mogły korzystać z gadżetów według własnego uznania: wolno im było tylko przygotowywać się do lekcji i komunikować się z przyjaciółmi. Nie wolno było wyciągać telefonu przy stole lub zabierać do łóżka. Surowi rodzice ustalili nawet limit czasu, spędzanego przed ekranem urządzenia.

Evan Williams

Wielu dyrektorów firm IT obawia się negatywnego wpływu gadżetów na zdrowie dzieci. Tak więc Evan Williams, założyciel Twittera, woli książki aniżeli urządzenia elektroniczne. Są ich setki w jego domowej bibliotece.

Przedsiębiorca jest pewien, że ksiązek wystarczy, aby dzieci mogły dobrze spędzać wolny czas lub szukać potrzebne informacje.

Gdy tylko najstarszy syn Evana poszedł do szkoły, jego rodzice zakazali mu oglądania telewizji w ciągu roku szkolnego. Wyjątkiem były płyty o tematyce popularnonaukowej, które Evan Williams i jego żona specjalnie wybrali.

Stosują „kontrolę rodzicielską” i codziennie sprawdzają historię przeglądarki. Chłopiec korzystał wyłącznie ze zwykłego telefonu komórkowego. Początkowo było to trudne dla dziecka, ale jego rodzice go wspierali: sami wieczorami rezygnowali z gadżetów, natomiast wychodzili na spacer lub wszyscy razem oglądali programy edukacyjne.

Elon Musk

Elon Musk, ojciec sześciorga dzieci i założyciel Tesla Motors, pracuje 80-90 godzin tygodniowo. Mimo to aktywnie uczestniczy w wychowywaniu dzieci. Musk założył nawet prywatną szkołę dla starszych synów.

Nie ma tu żadnych ocen, a nauczyciele starają się rozpoznać talenty dzieci i maksymalnie je rozwinąć. Zwracają również uwagę na kwestie moralne i etyczne, z którymi dzieci będą musiały się zmierzyć w przyszłości.

Elon Musk jest przekonany, że krytyczne myślenie i umiejętności praktyczne są najważniejszą rzeczą, na której musisz się skupić podczas wychowywania dzieci.

Na przykład nie widzi powodu, aby wyjaśniać dzieciom, jak rozebrać silnik, jego zdaniem wystarczy to zrobić razem.

Ponadto przedsiębiorca nie wierzy, że dzieci powinny być chronione przed trudnościami, dlatego stale zabiera swoje dzieci na wędrówki, gdzie same uczą się radzenia sobie ze wszystkimi problemami.

Ostrzeżenie IMGW pierwszego stopnia dla wielu Polaków. Silne opady, wiatr, a nawet burze

Kobieta, która spała z córką, obudziła się w nocy z powodu głośnego syczenia kota i zobaczyła w łóżku nieproszonego gościa

Prognoza z kart Tarota na tydzień od 1 do 7 wrzesnia 2020 rok