Jak księżyc w pełni wpływa na ludzkie zachowanie

Uważa się, że pełnia wpływa na nasze zachowanie, w tym wywołuje myśli samobójcze, depresję, a czasem podniecenie.

Ale czy księżyc w pełni naprawdę powoduje takie zmiany? Przyjrzyjmy się bliżej problemowi i spróbujmy zrozumieć, jak i dlaczego powstają te pomysły.

Po pierwsze, pełnia księżyca następuje, gdy różnica między ekliptycznymi długościami Słońca i Księżyca wynosi 180 °.

W tym czasie płaszczyzna poprowadzona przez Słońce, Ziemię i Księżyc jest prostopadła do płaszczyzny ekliptyki. Pomysł, że pełnia księżyca powoduje zmiany w naszych umysłach i organach, nie jest nowy.

Od wieków ludzie wierzą w mistyczną moc tej intrygującej fazy cyklu księżycowego.

Od czasów starożytnych niektóre kobiety i mężczyźni podejmowali ważne decyzje w swoim życiu w oparciu o cykl księżycowy.

Wielu naukowców potwierdza również, że księżyc w pełni ma ogromny wpływ na zachowanie człowieka. Wiemy już, że Księżyc wpływa na pływy w oceanie, a skoro w 80% jesteśmy wodą, dlaczego nie może on wpływać na nasze biologiczne rytmy? Niestety, niektóre z tych teorii przypisują mroczne i złe czyny fazie pełni księżyca.

Wielu uważa, że ​​morderstwo, podpalenie i gwałt mogą być związane z pełnią księżyca. Ale są inne efekty, mniej przerażające.

Dr Edson J. Andrews z Medical Association powiedział, że krwawienie po poważnej operacji wzrosło o 82% podczas pełni księżyca.

Inny lekarz, Curtis Jackson ze szpitala w Kalifornii, twierdzi, że maksymalna liczba dzieci została poczęta podczas pełni księżyca.

Podobno jest to czas wzmożonego napięcia seksualnego. Niemiecki badacz James W. Buhler twierdzi, że w tym czasie chłopaków jest na ogół więcej niż dziewcząt.

Nie wiadomo, jak prawdziwe są te stwierdzenia, ale księżyc w pełni ma wpływ na ludzi i przyrodę. Dlatego jeśli czujesz podekscytowanie lub niezwykłe zwierzęce zamiary, powinieneś zwrócić uwagę na cykl księżycowy. Być może wszyscy mamy skłonności do wilkołaków!

Rytuały, które należy wykonać w czasie rosnącego księżyca, aby poprawić swoje życie

Rytuały, które należy wykonać w czasie rosnącego księżyca, aby poprawić swoje życie

Mocne rytuały w czasie zaćmienia księżyca 5 czerwca 2020 roku, które przyniosą powodzenie