Pięć kroków, aby zimą odpalić jakikolwiek silnik i nie uszkodzić auta

Dzięki odpowiedniej obsłudze samochodu może być wiernym i niezawodnym przyjacielem.

A ze znajomością technologii i zasad jego działania – nie jest to trudne.

Wymieńmy więc pięć poprawnych kroków, które kierowca musi wykonać, aby samochód był uruchamiany zawsze i przy każdej pogodzie.

Nie spiesz się

Podczas uruchamiania silnika nigdy nie spiesz się. Przekręć kluczyk w stacyjce i pozwól pompie paliwa, czujnikom i rozgrzać rozrusznik.

W rzeczywistości zajmuje to pięć sekund, ale następne uruchomienie będzie pewniejsze i łatwiejsze.

Silnik wysokoprężny zimą będzie wymagał kilkukrotnego rozgrzania silników i oczywiście nadal jest podłączony do świec żarowych. W niektórych samochodach ogrzewanie odbywa się w obszarze filtrów, gdzie paliwo najłatwiej można woskować w niskich temperaturach

Wyłącz klimat i urządzenia elektryczne

Pozwól akumulatorowi skupić się na uruchomieniu silnika, a nie na ogrzewaniu szyby i wnętrza. Nie spiesz się, aby włączyć dmuchawę. Pozwól silnikowi uruchomić się i zatrzymaj przez co najmniej minutę. Połknij herbatę, którą zabierzesz ze sobą w tym czasie.

Rozgrzej transmisję

Olej w skrzyni biegów również wymaga rozgrzania. Oczywiście nie ma potrzeby podejmowania żadnych specjalnych działań.

Wystarczy pamiętać, że konieczne jest uruchamianie silnika z wyciśniętym sprzęgłem, jeśli jest to mechanika. Nie spiesz się, aby wyciągnąć pudełko po uruchomieniu. Ponadto, przed jazdą, przytrzymaj skrzynię w trybie jazdy przez dziesięć sekund, trzymając samochód na hamulcu.

Nie zmieniaj prędkości

Nie trzeba długo rozgrzewać auta na miejscu. To przywilej starych radzieckich samochodów lub samochodów retro, których silniki pracują na oleju mineralnym. Dziś wystarczy półtorej minuty, aby olej osiągnął temperaturę roboczą.

Zacznij płynnie jechać i utrzymuj obroty silnika 1,5-2 tys., Aby olej zdążył rozlać się na wszystkie rogi i wszystko dobrze nasmarować.

Przydaje się również do skrzyni i podwozia, które również zamarza w niskich temperaturach. Ponadto płyn hamulcowy będzie miał również czas, aby osiągnąć temperaturę roboczą.

Używaj odpowiedniego oleju i wymieniaj go w odpowiednim czasie

Samochód jest złożonym nadwoziem, z wieloma ruchomymi częściami, które wymagają odpowiedniego i jakościowego smarowania.

W przeciwnym razie szybko się zużyją i skróci ich żywotność. Z tego, co samochód zaczyna skrzypić, jęczeć, a nawet dmuchać.

Aby przedłużyć żywotność swojego samochodu, zawsze mieć pewność, że działa on w bardzo prosty sposób:

  • terminowa wymiana oleju w silniku, skrzyni biegów i innych układach;
  • monitorować stan urządzeń elektrycznych i raz w roku diagnozować akumulator;
  • postępuj zgodnie z zaleceniami producenta samochodu dotyczącymi rodzaju olejów i nigdy nie angażuj się w działalność amatorską;
  • przeprowadzanie kompleksowej diagnostyki stanu samochodu przynajmniej raz w roku.
  • Niecodzienne widowisko na środku Krupówek. Do puszki WOŚP trafiło 20 tysięcy złotych

    Kobieta postanowiła sprzedać swój samochód. Co było dalej

    Żona zapominała kluczyki w samochodzie, a mąż postanowił rozwiązać ten problem