Zaćmienia w dniach 5 i 21 czerwca 2020 roku. Eksperci powiedzieli, co robić

Zaćmienia są jednym z najbardziej niebezpiecznych zjawisk astrologicznych. W czerwcu 2020 r. spodziewamy się dwóch zaćmień: Słońca i Księżyca.

5 czerwca — półcieniowe zaćmienie Księżyca

Półcieniowe zaćmienie oznacza, że cień naszej planety tylko częściowo pokryje Księżyc. Z tego wynika, że siła danego zjawiska nie będzie wystarczająco duża, aby spowodować poważne szkody.

Cień od Ziemi spadnie na Księżyc w znaku Strzelca. Oznacza to, że kłopoty mogą dotknąć tych, którzy wybierają się w długą podróż, decydują się na rozpoczęcie nowej działalności lub robią drogie zakupy.

Staraj się być bardziej uważny 5 czerwca, sprawdź wszystko dwa lub nawet trzy razy.

Eksperci również twierdzą, że w tym dniu powinieneś być bardziej ostrożny z wypowiedzeniem się. Podczas zaćmień wzrasta niebezpieczeństwo powiedzenia czegoś zbytecznego albo wypowiedzenie obraźliwych słów.

21 czerwca – obrączkowe zaćmienie Słońca.

Obrączkowe zaćmienie jest bardzo niebezpieczne. Podczas tego astronomicznego zjawiska Księżyc całkowicie nakłada się na tarczę słoneczną, ale na jej krawędziach jest miejsce i dlatego całkowite zaćmienie nie występuje.

W czasie takich zaćmień Księżyc znajduje się dalej od Ziemi niż zwykle. To zjawisko pod względem astrologicznym ma negatywne konsekwencje.

Tego dnia większość ludzi oczekuje problemów w rodzinie, w pracy, w przyjaźni. Eksperci twierdzą, że ludzie mogą kłócić się podczas zaćmienia bez konkretnego powodu, i może się to zdarzyć w domu, w pracy, a nawet na ulicy, publicznie.

Zdecydowanie zaleca się unikać agresywnych i dziwnych ludzi, ponieważ będą oni źródłem niebezpieczeństwa.

To zaćmienie nastąpi w znaku Raka, dlatego należy zwrócić szczególną uwagę na obowiązki domowe, relacje z krewnymi.

Nie powinieneś składać nikomu pustych obietnic ani krytykować bliskich. Trzeba ich wspierać, pomagać, ale w żadnym razie nie potępiać.

Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Historia i tradycje

Oznaki, że jesteś bardzo wrażliwy na energię i potrafisz widzieć znacznie więcej niż inni

Uroczystość Najświętszej Trójcy. Data, znaczenie i tradycje