Wymowna odpowiedź Łukasza Szumowskiego. Poszło o zmianach od 1 czerwca

Przyszły miesiąc przyniesie dużo zmian dla Polaków. Minister Łukasz Szumowski poinformował o kolejnych zmianach dotyczących gospodarki.

Już od 1 czerwca cześć placówek zacnie pracować jak zwykle.
– Podęliśmy decyzję, że będziemy sukcesywnie przywracać funkcje normalnej pracy również w szpitalach jednoimiennych. Zaczniemy tam, gdzie jest najmniej nowych zakażeń – przekazał Łukasz Szumowski.

Szef resortu podjął ważną decyzję w sprawie funkcjonowania sieci zakaźnych szpitali jednoimiennych na terenie naszego kraju. Ze względu na to, że sytuacja się zmieniła i są szpitale z małą ilością pacjentów zakażonych koronawirusem.

Ludzie, które będą potrzebować leczenia szpitalnego, będą mogli przyjść na konsultację. Część placówek zacznie normalnie działać już od 1 czerwca.

Ilość zajętych placówek wynosi 2,2 tysiące łóżek, 11 tysięcy przygotowanych w szpitalach w całej Polsce — zajęte.

– W woj. lubelskim w szpitalu jednoimiennym na 300 łóżek jest 17 pacjentów, w lubuskim na 200 łóżek jest dwóch pacjentów , w warmińsko-mazurskim na 170 łózek jest 17 pacjentów, a w województwie podlaskim na 540 łóżek jest też 17 pacjentów.

To pokazuje, że można zacząć myśleć o tym, żeby te szpitale zaczęły normalnie funkcjonować, już nie jako jednoimienne, zakaźne. Pozostawiamy oczywiście oddziały zakaźne jako ten bufor, gdzie mamy również sporę liczbę wolnych łóżek – przekazał szef resortu zdrowia.

Istnieje możliwość powrotu do pandemii, dlatego cześć placówek pozostaną czynne.

-To nie oznacza, że likwidujemy tę sieć szpitali, bo wiemy, że coraz częściej mówi się o drugiej fali, o wzroście zakażeń jesienią. Ta sieć pozostaje – przekazał szef resortu zdrowia.

Japonka haftuje tak realistyczne obrazy z produktów, że można je łatwo pomylić z prawdziwym jedzeniem

Burak Ozchivit po raz pierwszy pokazał twarz syna, który jest do niego bardzo podobny

Jaki jest najlepszy sposób na podlewanie roślin domowych i jak zmiękczyć wodę z kranu