Utrata rodziców zmieni cię na zawsze. Bez względu na to, ile masz lat

To naprawdę trudne!

Dopóki żyją nasi rodzice, jesteśmy dziećmi! A ich strata to cios na całe życie, bez względu na to, ile masz lat.

Badania potwierdzają, że żal po stracie rodzica może w rzeczywistości zmienić sposób funkcjonowania naszego mózgu i mieć poważne skutki fizyczne, pisze Scary Mommy.

Zakręt obręczy, kora przedczołowa i móżdżek są odpowiedzialne za odczuwanie bólu i żalu w naszym mózgu. Odpowiadają również za wspomnienia, sen i apetyt.

To wyjaśnia, dlaczego, kiedy jesteśmy w stanie głębokiego smutku lub depresji, mamy do czynienia z zaburzeniami snu i apetytu.

Utrata rodzica w młodszym wieku może prowadzić do złości i depresji.

Czas na przygotowanie się i zaakceptowanie utraty rodzica w przypadku choroby ojca lub matki pomaga nam łatwiej radzić sobie ze smutkiem.

Utrata rodzica może prowadzić do zwiększonego ryzyka długotrwałych problemów emocjonalnych i psychicznych, takich jak depresja i lęk.

Utrata rodzica w dzieciństwie tylko zwiększa te szanse. Około 1 na 20 dzieci poniżej 15 roku życia straciło jednego lub oboje rodziców.

Bez względu na to, jakie miałeś relacje z rodzicami, ich odejście zmienia nas dogłębnie i na zawsze – pod względem psychicznym, fizycznym i emocjonalnym.

Doceniaj swoich rodziców, kochaj ich za życia.

Owczarek, który znalazł swojego właściciela, płacze ze szczęścia na długo oczekiwanym spotkaniu

Przesądy związane z obrączkami ślubnymi

Rodzina kupiła dom i znalazła w nim zamurowany tajemniczy pokój, który wygląda jak prawdziwy portal do przeszłości