Syn postanowił zabrać matce prezent, który dała jej córka: „Matka w ogóle się tego nie spodziewała”

Moja mama obchodziła niedawno 50. urodziny. Mój mąż i ja rozmawialiśmy o tym i doszliśmy do wniosku, że byłoby źle dać jej kolejne przybory kuchenne.

Lepiej byłoby dać jej pieniądze i pozwolić spędzić wakacje, gdziekolwiek zechce.

Zaoszczędziliśmy 2000 dolarów, włożyliśmy je w piękną kartę i zaoferowaliśmy jej opcje na najlepsze wakacje.

Chcę powiedzieć, że nasza matka, jak wiele matek, często odmawiała sobie wiele na rzecz mojego brata i mnie.

Dorastaliśmy bez ojca, który zostawił moją matkę, gdy miałam rok, a mój brat 3 lata. Zakochał się w innej kobiecie, zapomniał o nas i po prostu odszedł. Od tamtej pory nie mieliśmy z nim żadnego kontaktu.

W każdym razie daliśmy sobie z mężem prezent na przyjęciu urodzinowym mojej mamy, pogratulowaliśmy jej i powiedzieliśmy, co to jest i na co to jest.

Mój brat i jego druga żona dali mojej mamie żyrandol. Nawiasem mówiąc, wygląda na to, że dostali go na swój ślub. Cóż, nie zagłębiajmy się w to.

Mama była zadowolona z naszego prezentu. Długo się nad nim zastanawiała, pytała nas, co naszym zdaniem będzie lepsze — wyjazd nad morze czy do dobrego sanatorium, żeby podreperować zdrowie.

Dzień po uroczystości moja mama zadzwoniła do mnie ze łzami i przeprosinami.

Okazało się, że mój brat potrącił samochodem mężczyznę, jest w szpitalu i prosi o pieniądze, żeby nie składać doniesienia na policję. W przeciwnym razie mojemu bratu grozi więzienie. Co dziwne, ofiara poprosiła o dokładnie 2 tysiące dolarów.

Matka oczywiście mu je dała — nie chciała, żeby jej syn poszedł do więzienia.

Oczywiście byliśmy w szoku. Natychmiast zadzwoniliśmy do mojego brata, który opowiedział nam tę samą historię. Wyraziliśmy nasze wsparcie dla niego — wszystko może się zdarzyć. Przynajmniej ofiara przeżyła, a szpital go wyleczy.

Minął tydzień i wtedy dowiedzieliśmy się, że nie było żadnego wypadku. Po prostu mój brat i jego żona spiskowali, aby oszukać moją matkę i nas. Pieniądze, które zabrali mamie, zdążyli już wydać — kupili sobie modne ciuchy i dobry telefon.

Nie ma słów na to, jakie to nieprzyjemne! Przecież mama zawsze dawała nam wszystko, co najlepsze, nigdy nigdzie nie wyjeżdżała na wakacje. A on po prostu postanowił wziąć jej pieniądze dla siebie.

Nic nie powiedzieliśmy mamie. Zamiast tego zamierzamy wytrząsnąć pieniądze z mojego brata — niech spłaci ją jako dług.

„Rano była zawstydzona, zażenowana, chciała zapomnieć o tym niefortunnym nieporozumieniu i dosłownie uciekła z mieszkania Grzegorza”

Igor spojrzał na Natalię i nie mógł oderwać wzroku. W wieku 40 lat, po rozwodzie wyglądała po prostu cudownie

Siostra to coś więcej niż przyjaciółka, to część naszego serca