Siostra to coś więcej niż przyjaciółka, to część naszego serca

Jak cudownie jest mieć siostrę! Ma się z nią stałą, niewidzialną więź, nawet jeśli dzielą nas kilometry.

Dla mnie siostra to nie tylko rodzina, członek rodziny czy przyjaciółka, ale coś znacznie więcej.

Trudno jest opisać taką relację słowami, ponieważ wykracza ona daleko poza rodzinę.

Jest tylko jedna osoba na tym świecie, która zna mnie lepiej niż moja mama — moja siostra.

Razem spędziłyśmy dzieciństwo i młodość, dzieliłyśmy chwile radości i smutku, ciągle ze sobą rywalizowałyśmy, kochałyśmy się, ale tak niechętnie dzieliłyśmy się drobiazgami, rywalizowałyśmy o miłość mamy, czasem dochodziło do bójek, które oczywiście kończyły się pojednaniem. Zabawnie jest teraz o tym myśleć.

Twoja siostra od dzieciństwa była z Tobą po tej samej stronie barykady, bez względu na to, jak bliskie są Twoje relacje z rodzicami, Twoja siostra lepiej rozumie sytuację, jest w tym samym środowisku społecznym co Ty.

I chociaż się kłóciłyśmy, rozumiałyśmy, że razem stanowimy siłę, a kiedy w naszym życiu zdarzały się trudne sytuacje, stawałyśmy się sobie tak bliskie, jak tylko można to sobie wyobrazić.

To coś więcej niż tylko intymna, biologiczna czy emocjonalna więź. Posiadanie siostry to wielkie szczęście, więc pielęgnuj i dbaj o siebie nawzajem.

W życiu często zdarza się, że siostry mają konflikty i przestają się komunikować — nasze życie jest zbyt okrutne i w burzy emocji możemy stracić to, co najcenniejsze. Obelgi i kłótnie prowadzą do nieporozumień, które niszczą tak ważne relacje. Nie zmienia to jednak faktu, że nadal myślimy o naszej siostrze każdego dnia. Zastanawiamy się, jak sobie teraz radzi, czy ma się dobrze.

Siostry mogą nie komunikować się przez lata, ale nieustannie martwią się o siebie nawzajem. Siostra, gdziekolwiek jest, pospieszy ci z pomocą, bez względu na to, co stało się wcześniej.

Rozmowa telefoniczna, kilka żartów i długie rozmowy o przeszłości — i jest tak, jakby wszystkie te kłótnie i zniewagi nie miały miejsca. I wszystko zostaje przywrócone, staje się takie, jakie było wcześniej. Nie jest to zaskakujące, ponieważ nawet najsilniejsza zniewaga nie jest w stanie przerwać nici łączącej siostry. Bez względu na to, jak cienka lub napięta jest ta nić, pozostaje ona silna.

Bracia i siostry wcale nie są do siebie podobni, nie są kopiami swoich rodziców i często mają różne cele i hobby.

Na tym polega wartość tej więzi. W końcu doskonale się uzupełniają, nie zauważyłeś, że niezwykle rzadko rodzice mają dzieci o podobnych osobowościach. Znajdują to, czego brakuje w sobie nawzajem i razem tworzą niesamowitą symbiozę.

Pokrewieństwo między siostrami inspiruje, daje siłę do dalszego działania, do kochania siebie i innych wokół. Niestety, czasami to zrozumienie przychodzi z wiekiem. Niektórzy myślą, że mąż, najlepszy przyjaciel czy partner może zastąpić tę relację, ale są w głębokim błędzie.

Oczywiście można zbudować wspaniałą relację z ukochaną osobą, ale nigdy nie będzie ona taka jak relacja z siostrą. Niekoniecznie będą gorsze, ale lata mijają i nikt nie powie ci prawdy tak jak twoja siostra. Na nią zawsze można liczyć, bo nie skłamie i nie powie prawdy.

Rodzice dają nam życie, wychowują nas i wpajają nam miłość. Ale najlepszym prezentem, jaki mogą dać, jest brat lub siostra!

Nie pozostawaj w złych stosunkach ze swoją siostrą, ponieważ nie ma na tym świecie nikogo, kto byłby ci bardziej drogi. Kochajcie się nawzajem, wspierajcie się, zapomnijcie o obelgach i sporach, a zdacie sobie sprawę, jaki skarb posiadacie!

„Rano była zawstydzona, zażenowana, chciała zapomnieć o tym niefortunnym nieporozumieniu i dosłownie uciekła z mieszkania Grzegorza”

„Rano była zawstydzona, zażenowana, chciała zapomnieć o tym niefortunnym nieporozumieniu i dosłownie uciekła z mieszkania Grzegorza”

„Rano była zawstydzona, zażenowana, chciała zapomnieć o tym niefortunnym nieporozumieniu i dosłownie uciekła z mieszkania Grzegorza”