Przez 40 lat ojciec był fotografowany z córką w jednym miejscu. Upewnił się, jak szybko leci czas

Historia zaczęła się w 1980 roku w Zhenjiang w Chinach, kiedy 27-letni mężczyzna o imieniu Hua Yunqing odwiedził przyjaciela wraz z żoną i córeczką, która miała zaledwie rok.

Mieszkanie przyjaciela znajdowało się w pobliżu pięknego parku i jeziora, na przeciwległym brzegu którego znajdowała się Świątynia Jingshan.

Piękno krajobrazu zafascynowało głowę rodziny tak bardzo, że zapragnął fotografować się w tym miejscu razem z córką.

Mężczyzna zawsze zabierał aparat w drogę, ale z jakiegoś powodu to konkretne zdjęcie utkwiło mu w pamięci.

Rok później Yunqing ponownie odwiedził tego samego przyjaciela. I wspominając swoją ostatnią podróż, tym razem zabierze ze sobą córkę, aby powielić zdjęcie.

Porównując oba obrazy, zdał sobie sprawę, że miniony rok bardzo zmienił zarówno jego, jak i jego córkę.

Dlatego postanowił co roku robić zdjęcia z córką w tym miejscu, aby obserwować zmiany, które będą na nich zachodzić.

Dla ich rodziny stało się to tradycją, którą utrzymywali przez całe życie.

Jak widać, pierwsze zdjęcia były czarno-białe, ale już w 1985 roku ich kolekcja została uzupełniona o fotografię kolorową. Pomimo tego, że zdjęcie zostało zrobione w tym samym miejscu, najwyraźniej różnią się od siebie, na przykład nastrojem przedstawionych na nich osób.

Zdjęcie z 1986 roku różni się od innych tym, że ojciec i córka przed zrobieniem zdjęcia zdecydowali się popływać. Najwyraźniej ten proces wywarł na nich obu wrażenie, ponieważ na zdjęciu wyglądają na bardzo szczęśliwych.

Na zdjęciu z 1987 roku widać lekki smutek na twarzy Yunqinga. Wynika to prawdopodobnie z faktu, że jego córka dorosła i została uczennicą.

Na zdjęciu z 1992 roku dziewczyna jest już smutna. Najprawdopodobniej jest to wina wieku przejściowego, ale to nie przeszkodziło im w zachowaniu tradycji rodziny i kontynuowaniu wspólnych zdjęć. Radosna buźka dziewczyny na poniższych zdjęciach świadczy o słuszności ich wyboru.

Skok gospodarczy w tamtych latach miał ogromny wpływ na wszystkie sfery życia kraju. Co możemy zobaczyć, patrząc dalej na zdjęcie tej rodziny. Wygląda na to, że krajobraz za nimi się zmienił. Ludzie zamienili dzikie wybrzeże w zadbany nasyp, ale to nie powstrzymało ich ingerencji w naturę. Każde z ich zdjęć udowadnia destruktywność działalności człowieka na przyrodę.

W 1997 roku na zdjęciu z ojcem widzimy dorosłą dziewczynę, która ukończyła naukę w szkole. A sam mężczyźna wygląda na osobę odnoszącą sukcesy.

Kolejny rok 1998 mógł przełamać wieloletnią tradycję tej rodziny, ponieważ moja córka podczas studiów wyjechała na staż do innego kraju, Japonii, i nie mogła wrócić do domu. Ale nie ma sytuacji beznadziejnych. Wysłała swojemu ojcu pełnowymiarowe zdjęcie, a on zrobił sobie zdjęcie zamiast nich. Później użył zdjęcia swojej córki do kolażu.

I pomimo tego, że dziewczyna postanowiła osiedlić się w Japonii, co roku przyjeżdżała do swoich rodziców, aby zrobić zdjęcie z ojcem na ich miejscu.

Czas jest zmienny. Moda się zmieniła, jakość obrazu stała się wyższa. Na zdjęciu z 2007 roku widzimy dramatyczne zmiany w wyglądzie mężczyzny. Natura zbiera swoje żniwo.

Rok 2008 był szczęśliwym i wyjątkowym rokiem dla rodziny Juana, ponieważ rodzina miała uzupełnienie. Yunqing został dziadkiem i na zdjęciu widzimy jednocześnie trzy pokolenia ich rodziny.

Na zdjęciu z 2008 roku wnuczka mężczyzny była młodsza od jego córki, kiedy robili pierwsze zdjęcie. Dziecko uwielbiało spędzać czas ze swoim dziadkiem, więc nie była przeciwna wspólnemu zdjęciu.

Ze zdjęcia z 2012 roku widzimy, że mężczyzna miał drugą wnuczkę.

A rok 2019 stał się rokiem jubileuszowym. Ich rodzinna tradycja sięga 40 lat.

W tym roku mężczyzna postanowił pokazać swoje zdjęcie mediom. Podzielił się też z nimi informacją, że nie zamierza zakończyć tradycji. Cóż, poczekajmy na ich zdjęcia, tylko z ich prawnukami.

Jednym słowem młody ojciec udzielił lekcji zuchwałym matkom

Ojciec Franciszek ogłosił bardzo radosną nowinę. Chodzi o Damiana Bryla

Młody ojciec zwrócił się do swego nowo narodzonego syna w taki sposób, że bardzo wzruszył sieć