Lekarz zbiera kwiaty na ślubach nieznajomych. To, co kobieta z nimi robi, zaskoczy wszystkich

Kwiaty mają zdolność poprawy wyników medycznych.

Kwiaty mogą nie tylko podnieść na duchu i wywołać uśmiech. Mogą dać nadzieję, kiedy jest tak potrzebna.

Pracując w szpitalu, Eleanor Love lepiej niż ktokolwiek rozumie, jak bardzo potrzebne jest wsparcie samotnym pacjentom, których krewni nie mogą odwiedzić i na oddziałach, w których nie ma świeżych kwiatów.

Lekarz wraz z grupą wolontariuszy znalazł sposób na zaopatrzenie pojedynczych pacjentów w świeże kwiaty.

Pomysł okazał się bardzo ciekawy i praktyczny: grupa wolontariuszy zabiera kwiaty pozostałe po ślubach i innych uroczystościach. W końcu najczęściej po wakacjach bukiety nie są już potrzebne i po prostu wyrzucane.

Według niektórych badań kwiaty mają zdolność poprawiania wyników medycznych – obniżania ciśnienia krwi – zmniejszania stresu i bólu oraz przyspieszania powrotu do zdrowia.

Ruch nazywa się „The Simple Sunflower” i regularnie dołącza do niego coraz więcej wolontariuszy.

„Świeże kwiaty przypominają mi człowieczeństwo w medycynie – że za każdym badaniem diagnostycznym i planem leczenia stoi człowiek” – mówi Love. „Staramy się ulżyć cierpieniu, by sprawić radość każdemu pacjentowi, który otrzymuje nasze bukiety”.

Po urodzeniu trojaczków para postanowiła starać się o kolejne dziecko, ale wyniki badania przyszłej matki oszołomiły nie tylko parę, ale także lekarzy

Po urodzeniu trojaczków para postanowiła starać się o kolejne dziecko, ale wyniki badania przyszłej matki oszołomiły nie tylko parę, ale także lekarzy

Lekarze powiedzieli, że to dziecko, urodzone z wagą mniej niż kilogram, nie przeżyje. Teraz dziewczyna ma 17 lat