Lekarze powiedzieli, że to dziecko, urodzone z wagą mniej niż kilogram, nie przeżyje. Teraz dziewczyna ma 17 lat

Wbrew ostrzeżeniom lekarzy, dziewczyna skończyła 16 lat.

Kiedy Kenadie Jourdin-Bromley urodziła się 13 lutego 2003 r. Lekarze byli przekonani, że nie przeżyje. Jednak dziś dziewczyna skończyła 17 lat.

Matka dziewczynki już w czasie ciąży poczuła, że coś jest nie tak, ponieważ jej brzuch wcale się nie powiększał.

Jednak ginekolodzy nie widzieli powodu do niepokoju, ponieważ wyraźnie słychać było bicie serca dziecka. Odchylenie stwierdzono dopiero w ósmym miesiącu ciąży podczas USG.

Przed porodem lekarze nie komentowali tego faktu, a kiedy urodziła się Kenadie, ważyła zaledwie kilogram, a jej wzrost wynosił tylko 28 centymetrów.

Pielęgniarki nazwały ją Calineczką. Noworodek miał różową skórę i niesamowicie jasne oczy.

Według lekarzy dziecko miało uszkodzenie mózgu, przez co nie mogło długo żyć. Rodzice Kenadie natychmiast ochrzcili dziewczynkę. Jednak prognozy lekarzy się nie sprawdziły.

Dopiero osiem miesięcy później matka dowiedziała się, że jej córka ma bardzo rzadką chorobę genetyczną zwaną karłowatością pierwotną.

Na całym świecie podobne zaburzenia stwierdzono tylko u stu osób. Takie osoby mają niski wzrost, mały obwód głowy i pewne nieprawidłowości szkieletu.

Ponadto takie dzieci dotknięte są niepełnosprawnością intelektualną, mają różne problemy, związane z przewodem pokarmowym i chorobami układu oddechowego.

Zaskakujące jest to, że zdolności umysłowe Kenadie nie są gorsze od umiejętności jej rówieśników: dziewczyna chodzi do zwykłej szkoły, lubi pływać i jeździć na łyżwach.

Ma młodszego brata, który nie ma żadnych nieprawidłowości genetycznych. Tyron bardzo kocha swoją siostrę i zawsze ją chroni.

To zdjęcie pokazuje dwuletniego chłopca wyższego od czteroletniej Kenadie.

A tutaj brat i siostra mają 10 i 12 lat.

Tyron zawsze jest gotów stanąć w obronie swojej siostry, a jeśli jeden z przechodniów jest niezadowolony z jej wyglądu lub wzrostu, zawsze przypomina im, że może się to zdarzyć każdemu. Calineczka ma bardzo dobre i otwarte serce. Jednocześnie jest dość odważna i zdeterminowana.

W wieku 12 lat niezwykła dziewczyna miała mniej niż metr wzrostu i ważyła jak dwuletnie dziecko.

Kenadie dorasta w przyjaznej, kochającej rodzinie, której członkowie spędzają z nią dużo czasu.

Calineczka nie boi się przeszkód ni wyzwań: bierze udział w różnych zawodach i nie wstydzi się własnego wyglądu. Wkrótce będzie musiała wybrać uczelnię, na której będzie studiować.

Mężczyzna znalazł wśród starych papierów list do swego krewnego, który okazał się bardzo cenny

Aby się nie nudzić podczas kwarantanny, rodzina postanowiła zostać Simpsonami i nakręcić o nich nowy film

Chłopiec wymyślił, jak zorganizować lekcje pływania nie wychodząc z domu