Babcia obchodzi rocznicę, ma 70 lat. Czy dzieci są tak zajęte, że nie mogą nawet zadzwonić

Kiedy pracujesz w domu opieki, widzisz tak wiele niesamowitych losów – staje się to najbardziej przerażające.

I z nieuniknionej sprawiedliwości i z jej beznadziejnej nieobecności.

Jedno jest pewne: nie trzeba niczego zgadywać, los wciąż nas miażdży obojętnie i bezlitośnie.

Więc ta babcia, którą do domu opieki przyprowadził jej własny syn, próbowała coś zrozumieć. Ale syn opowiadał jej bzdury o sanatorium, wypoczynku i leczeniu.

Czuła, że ​​nie jest głupia: była nieszczera. Ale starałem się nie myśleć o złych rzeczach:ж

Ludzie muszą wierzyć, krewnym trzeba ufać – cóż, co jeszcze powie?

Wyjaśniłam jej prawdę. To powszechna rzecz, choć ponura. Nie chcę na zawsze pozostać posłańcem, który przynosił złe wieści. Ale w przypadku tej babci nie.

Babcia była wesoła, pozytywna i na jakimś najgłębszym poziomie uczciwa. Nie nękała pracowników nudą i pragnieniem uwagi, nie wspierała nudnej paplaniny starszej pani, wolała jakoś rozwiać melancholię.

I nadal uparcie wierzyła, że ​​jej syn wkrótce zabierze ją do domu.

Pojawił się na pierwszym miejscu, w pierwszym miesiącu. Twierdził, że zabrał ją tutaj na leczenie, zapłacił nawet za dodatkowe zabiegi. Ale pod koniec miesiąca zniknął całkowicie. A teraz rocznica.

Babcia jest silna, energiczna, dożyła siedemdziesięciu lat, a sama jest wesoła. Stara się chodzić i wykonywać podstawowe ćwiczenia. Resztę emerytury nie wydaje na karmelki, jak zwykle woli coś pożytecznego.

Wiem, że długo nie będzie wesoła, tu i nie tacy ludzie się poddają, bezcelowa egzystencja niszczy wszystkich. Ale w rodzinie, z krewnymi, taka babcia nadal biegała do chóru, wychodziła z sąsiadów, organizowała herbatki dla krewnych i budowała dzieci. A dożyłaby nawet dziewięćdziesięciu lat.

Babcia przez cały dzień nie wychodziła z okna, czekała na syna. Potem przyznała: to była jej wina. Moja córka dorastała i chciała mieć chłopca. Przyjęto, że syn jest nadzieją, a córka jest odciętym kawałkiem. Syna urodziła późno, mając już mniej niż czterdziestkę. Zainwestowałam w to wszystko, a od dzieciństwa na uboczu, jak mówią, wyjdziesz za mąż. Moja córka wyszła i pojechała do innego miasta.

Syn długo się nie ożenił, ale niedawno przywiózł do domu swoją synową, a ona natychmiast wypowiedziała wojnę jego matce.

Skręciła własną córkę z pola widzenia i wpuściła do domu nieznajomego. Więc mam to.

Syn długo się wahał, ale kiedy zaczęła szantażować ciążę, zrezygnował, podsunął dokumenty do podpisu i zabrał go tutaj, do nas.

Wieczorem babcia czekała niespodzianka: tort ze świeczkami, postanowili wesprzeć staruszkę. Wypowiedziała życzenie. Nie wracać do syna, ale moja córka jej wybacza.

I wiesz, to się spełniło. Ponieważ namierzyliśmy ją wcześniej i powiedzieliśmy, gdzie jest jej matka. Więc przyjechała odebrać wieczorem.

Rzadko kiedy nasze historie kończą się dobrze, więc pamiętamy na długo.

Ale babcia nadal kocha. Elżbieta II nie ukryła zdjęcia księcia Harry’ego i Meghan Markle

Super-babcia. Przykładem dla każdego stała się 70-letnia emerytka, która przebiegła ponad 100 maratonów

93-letnia babcia i jej wnuk przymierzają różne stroje. A cały świat to lubi