Jak wyglądał w życiu aktor, który zagrał Fantomasa w słynnej francuskiej komedii

Chyba nie ma takiej osoby na świecie, która nie byłaby zainteresowana tym, który z aktorów ukrywał się pod maską Fantomasa.

W latach 60 na ekranach pojawiła się komedia „Fantomas”, która natychmiast zdobyła miłość widzów na całym świecie i stała się popularna przez wiele dziesięcioleci.

Przez cały czas utrzymywała się intryga, kto kryje się pod maską złoczyńcy.

Nieuchwytnego Fantomasa genialnie zagrał wspaniały francuski aktor Jean Mare. Tylko on był w stanie zrealizować ten wieloaspektowy i niezapomniany obraz na ekranie.

Przyszły ulubieniec publiczności urodził się w 1913 roku w północno-zachodniej Francji w małym miasteczku Cherbourg. Jean miał ciężkie dzieciństwo.

Rodzice rozwiedli się, gdy miał zaledwie 4 lata, a ojca w ogóle nie pamiętał.

A matka cierpiała na kleptomanię i ciągle kradła, za co okresowo siedziała w więzieniu. Jeanem opiekowała się ciotką.

Pozbawiony miłości rodzicielskiej, przyszły aktor dorastał jako niegrzeczny i zadziorny chłopiec. Był uważany za jednego z najgorszych uczniów w klasie, ale pomimo złych ocen Jean marzył zostać aktorem.

Od 15 roku życia Mare stał się niezależny finansowo. Po kilku nieudanych próbach przyjęcia do Instytutu Teatralnego Jean zapisuje się na kursy aktorskie. Z czasem udało mu się zdobyć upragniony dyplom.

Kariera filmowa Mare rozpoczęła się w 1934 roku od małej roli w filmie „Na ulicach”. Kolejne prace również były niewielkie i mało zauważalne, dopiero po 6 latach o młodym aktorze zaczęto mówić we Francji.

Prawdziwa sława przyszła do Mare podczas pracy z reżyserem Jeanem Cocteau. Aktor stał się ulubieńcem milionów kobiet na całym świecie. Jednak niestety w życiu realnym brutalny przystojniak oddawał pierwszeństwo mężczyznom. To prawda, że ukrywał to w każdy możliwy sposób. W tamtych czasach nie było zwyczaju mówić o homoseksualizmie.

Dla publiczności aktor nawet poślubił kolegę z warsztatu aktorskiego Milę Pareli. Przypisywano mu także romans z wielką Marlene Dietrich.

Jednak przez cały czas Mare miał stosunki z reżyserem Jeanem Cocteau, który stał się dla niego nie tylko mentorem, ale także zastąpił ojca.

Jean Marais miał długie, nasycone życie. Dzięki pięknie zagranym rolom pozostaje w pamięci wielu widzów, jako jeden z największych aktorów współczesnych.

Wymowna odpowiedź Łukasza Szumowskiego. Poszło o zmianach od 1 czerwca

Dariusz Piontkowski ogłosił amnestię maturalną. Co czeka na uczniów

Zupełnie nowa informacja dla wszystkich emerytów. Czy kryzys dotknie się wypłat