Jak nosić tiarę. Dziewięć zasad, których muszą przestrzegać przedstawicielki rodziny królewskiej

Dziś zapraszamy do zapoznania się z zasadami noszenia tiary.

1. Większość członków rodziny królewskiej po raz pierwszy zakłada tiarę w dniu ślubu

Tradycyjnie tylko zamężne kobiety mogą nosić tiarę. Wskazuje ona na stan cywilny.

2. Tiary należy nosić po godzinie 17, z wyjątkiem wesel

Oficjalne przyjęcia mogą rzeczywiście odbywać się w ciągu dnia, ale członkowie rodziny królewskiej mają tendencję do unikania obfitości diamentów aż do wieczora. Dlatego tiary częściej pojawiają się podczas wieczornych przyjęć.

Jedynymi wyjątkami są wesela. Ponieważ ceremonie odbywają się zwykle o godzinie 11:00, kobiety są zwolnione z tej zasady.

3. Tiary są pożyczane jednej osobie na całe życie

Jeśli któraś osoba królewska pojawi się w pewnej tiarze, to na żadnej innej po tym jej nie zobaczysz, ponieważ tiary są zwykle przekazywane na całe życie.

Na przykład, Kate Middleton ma obecnie trzy tiary pożyczone od królowej: tiarę Cartier Halo, wykonaną w 1936 r. (Kate nosiła ją na własnym ślubie), tiarę Lover’s Knot, wykonaną w 1913 r. dla królowej Marii (przed Kate nosiła ją księżna Diana) i tiarę Lotus Flower.

4. Tiary są często wplecione we włosy

Aby diadem nie ślizgał się, często wplata się go we fryzurę, która przymocowuje go na głowie.

5. Tiara posiada taśmę maskującą

Zawsze widzimy tylko górną przednią część tiary ze wszystkimi kamieniami szlachetnymi, ale niektóre tiary mają drucianą podstawę. Zwykle jest pokryta aksamitną wstążką, aby pasowała do koloru włosów i pozostała niewidoczna.

6. Tiary są przekazywane według uznania królowej

Skarb Królewski z pewnością wygląda kusząco, ale nie należy myśleć, że którykolwiek członek rodziny królewskiej może wybrać tam biżuterię według własnego uznania. Wybór zawsze należy do królowej.

7. Tiara jest przeznaczona na wyjątkowe okazje

Oprócz ślubów tiara nadaje się tylko do niektórych wydarzeń. Są to wizyty państwowe, inauguracje i koronacje, bale i królewskie obiady.

8. Historia tiary ma znaczenie

Diademy i tiary to nie tylko piękne ozdoby, ale mają również określone znaczenie symboliczne. Krążyły plotki, że Meghan Markle marzyła o noszeniu słynnej The Vladimir Tiara ze szmaragdami na weselu, ale odmówiono jej.

Ta tiara, wykonana dla wielkiej księżnej Marii Pawłownej, po rewolucji została potajemnie wywieziona z Rosji, trafiła do Londynu i została sprzedana królowej Marii.

9. Tiary rzadko są zabierane w długą podróż

Jeśli nie ma specjalnego rozporządzenia królowej, to na imprezach za granicą przedstawicielki rodziny królewskiej pojawiają się bez tiar.

Interesujące zasady panujące w rodzinie królewskiej, które kiedyś były bardzo irytujące dla księżnej Diany

Osiem zasad rodziny królewskiej, których nie przestrzegała księżna Diana

Jak podróżują członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej