Osiem zasad rodziny królewskiej, których nie przestrzegała księżna Diana

W obietnicy ślubnej nie powiedziała, że będzie posłuszna

W anglikańskiej Księdze Wspólnych Modlitw z 1662 r. podczas ślubu panna młoda musi obiecać, że będzie posłuszna swojemu mężowi.

To formułowanie było usunięte w późniejszej wersji ceremonii ślubnej z 1929 r., ale rodzina królewska, w tym królowa Elżbieta II, nadal używała go podczas ślubu.

Dlatego decyzja księżnej Diany zrezygnować z tych słów podczas ceremonii ślubu z księciem Karolem w 1981 r. wywołała kontrowersję.

Zabierała ze sobą dzieci na królewskie wizyty

Dopóki księżna Diana nie zdecydowała się zabierać ze sobą dzieci, zwykle pozostawały w domu z nianią. Kiedy książę William miał zaledwie dziewięć miesięcy, Diana nalegała, aby zabrać go na wizytę oficjalną.

William podąża śladami matki, zabierając swoje dzieci na międzynarodowe wizyty.

Nie uczyła dzieci w domu

Książę Karol był pierwszą osobą królewską, która poszła do szkoły podstawowej i nie brała prywatnych lekcji w domu, ale książę miał własnego nauczyciela, dopóki nie osiągnął ośmiu lat.

Z kolei oni z Dianą już wysłali Williama i Harry’ego do szkoły podstawowej wraz z innymi dziećmi.

Diana urodziła dzieci w szpitalu

Królowa Elżbieta II i jej poprzedniczki rodziły dzieci w rezydencji królewskiej. Książę Karol urodził się w Pałacu Buckingham.

Córka Jej Królewskiej Mości, księżniczka Anna, była pierwszą kobietą z rodziny królewskiej, która urodziła w szpitalu, a Diana poszła w jej ślady.

Zdjęcia Lady D na tle Szpitala Mariackiego w Londynie z noworodkami stały się ikoną. Kate Middleton też urodziła wszystkie dzieci w Szpitalu Mariackim.

Przestała nosić rękawiczki

Rzadko widuje się królową Elżbietę publicznie bez jej rękawiczek, ale księżna Diana prawie je nie nosiła. Dziś rzadko można widywać księżną Cambidge w rękawiczkach.

Księżna zrezygnowała z kapeluszy

Księżna Diana również przestała nosić kapelusze podczas każdej królewskiej wizyty. Powiedziała: „Nie mogę wtedy przytulić dziecka”.

Nie bała się kontrowersji

Kiedy w 1987 r. księżna Diana podała rękę bez rękawiczek osobie chorującej na HIV / AIDS, pomogła usunąć piętno otaczające tę chorobę.

Według ówczesnej opinii publicznej AIDS miało rozprzestrzeniać się poprzez dotyk. Więc widok członka brytyjskiej rodziny królewskiej, który nie boi się tego kontaktu, spowodował zmianę opinii publicznej.

Diana była praktyczną matką

Diana wychowała dwóch synów, ale nie wychowanie nie było tradycyjnie. Zabierała ich na pizzę, do McDonalda, do Disney World, a nawet pozwoliła im jeździć trolejbusami i autobusami.

William i Harry są wdzięczni matce za to, że pozwoliła im żyć względnie normalnym życiem.

W jaki sposób królowa Elżbieta II dowiedziała się o ostatniej chwile życia księżnej Diany

Spodziewaliście się takiej szczerości z ust księcia Williama?

Książę William o ojcowstwie. Jego słowa są bardzo nieoczekiwane