W jaki sposób królowa Elżbieta II dowiedziała się o ostatniej chwile życia księżnej Diany

Brytyjska pisarka Ingrid Seward, która opisuje rodzinę królewską od 18 lat, dowiedziała się, co wydarzyło się w królewskim domu tego tragicznego poranka 31 sierpnia 1997 r. i opisała to w swojej książce „The Queen & Di”.

Królowa spokojnie spała w Zamku Balmoral, swojej letniej rezydencji w Szkocji, gdy obudził ją jeden z jej pomocników.

Szybko założyła staromodny szlafrok, aby spotkać się z synem na korytarzu. Książę Karol poinformował ją, że w Paryżu miał miejsce straszny wypadek samochodowy z udziałem księżnej Diany i jej kochanka Dodiego Al-Fayeda.

Wszyscy wiedzieli, że Al-Fayed zginął na miejscu, a Diana przeżyła. Królowa w stylu angielskim poprosiła zaparzyć herbatę, czekając na wiadomości.

Wszyscy w zamku byli zbyt podekscytowani, by spokojnie pić herbatę, więc po prostu stała na stole.

Początkowo królowej powiedziano, że Dianie w wyniku wypadku prawie się nic nie przytrafiło. Jednak dobre wieści szybko zamieniły się w złe, gdy ponownie zadzwonił telefon.

Księciu Karolu powiedziano: „Proszę pana, przepraszam, że muszę to powiedzieć. Właśnie rozmawiałem przez telefon z ambasadorem.

Księżna nie żyje”. Królowa Elżbieta II patrzyła, jak spokój jej syna zamienia się w kałużę łez, których publiczność nigdy nie zobaczyła.

Królowa była również oszołomiona i zszokowana. Według Ingrid Seward, pomimo problemów w relacjach, królowa nadal okazywała sympatię i współczucie swojej byłej synowej. Uważała jej śmierć za „wielką stratę”.

Dobrze poinformowana osoba opowiedziała o kłótni księcia Harry’ego z królową Elżbietą II o Meghan Markle w przeddzień ślubu

Czy królowa Elżbieta II może przekazać tron wnukowi księciu Williamowi

Czy królowie mogą robić wszystko? Z jakich przywilejów rezygnuje królowa