Jak podróżują członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej

1. Można latać komercyjnymi liniami lotniczymi

Jak większość ludzi, członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej muszą przestrzegać dyscypliny budżetowej. Książę William i Kate Middleton, wraz z dziećmi, często korzystają z usług komercyjnych linii lotniczych, na przykład Ryanair. Jednak Elżbieta II nie korzysta z regularnych lotów.

2. Pierwszeństwo dla British Airways

Członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej wspierają swój kraj i dlatego, jeśli to możliwe, wybierają się w podróż liniami British Airways.

3. Następcy tronu nigdy nie podróżują razem

Zgodnie z protokołem królewskim dwóch następców tronu nie może latać razem tym samym lotem. I chociaż reguła ta jest nieoficjalna, spadkobiercy powinni prosić królową o pozwolenie, jeśli chcą lecieć razem. Tak właśnie zrobił książę William: kiedy jego syn, książę Jerzy, miał dziewięć miesięcy, on i jego rodzice udali się w podróż do Australii i Nowej Zelandii.

4. Żadnych strojów sportowych podczas oficjalnych podróży

Lot, szczególnie długi, nikomu nie sprawia przyjemności, dlatego z reguły ludzie starają się uczynić go najwygodniejszym: zakładają wygodne ubrania i buty i używają minimum makijażu. Jednak nie dotyczy to członków rodziny królewskiej. Nie mogą sobie pozwolić na założenie ubrań sportowych lub dżinsów.

5. Wszystkie zasady imigracyjne ich obowiązują

Dowód jest głównym dokumentem każdej osoby, a członkowie rodziny królewskiej nie są wyjątkiem. Oni też przestrzegają wszystkich przepisów celnych i imigracyjnych podczas przekraczania granicy, ale proces ten zwykle trwa bardzo szybko.

6. Królewscy fotografowie zawsze podróżują z członkami rodziny królewskiej

Fotograf Arthur Edwards, który według swego Twittera „sfotografował siedem ślubów królewskich, cztery pogrzeby i osiem narodzin królewskich”, wraz z księciem Harrym udał się do Nowej Zelandii, a z księciem Williamem i Kate Middleton do Azji Południowo-Wschodniej. Inny królewski fotograf, Chris Jackson, którego żona Natasha Archer jest stylistką księżnej Cambridge, często towarzyszy rodzinie królewskiej.

7. W walizkach zawsze powinna znajdować się odzież żałobna

Członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej zawsze zabierają ze sobą czarne ubrania na wypadek śmierci jednego z krewnych podczas nieobecności w kraju.

8. Walizki różnią się kolorem

Podczas podróży księcia Williama do Australii zauważono, że jego walizka była ozdobiona literą W i koroną. Zgodnie z protokołem każdy członek rodziny powinien mieć walizkę o określonej kolorystyce (na przykład królowa Elżbieta II ma kolor żółty, książęta William i Harry — czerwony, a książę Jerzy — zielony). Ma to na celu ułatwienie pracownikom znalezienia odpowiedniej walizki.

9. Zabierają ze sobą własną krew

Członkowie rodziny królewskiej zawsze zabierają ze sobą własną krew na wypadek nagłej potrzeby transfuzji.

10. Zabierają ze sobą alkohol

Książę Karol i jego żona, księżna Kornwalii Camilla, zabierają ze sobą alkohol: on bierze z domowego baru dżin z tonikiem, a ona wytrawne czerwone wino.

Dzieci Kate Middleton i księcia Williama będą kontynuować naukę w domu nawet po zakończeniu kwarantanny

Książę William o ojcowstwie. Jego słowa są bardzo nieoczekiwane

Książę Charles udostępnił zdjęcie ze swoim dwuletniem wnukiem Louisem