Ulubione wakacyjne miejsca brytyjskich monarchów. Jak spędzają wakacje Windsorowie

Szkocja

Wszyscy wiedzą, że brytyjscy monarchowie lubią spędzać czas w Szkocji. Tutaj, w Aberdeenshire, znajduje się słynny zamek Balmoral, który jest prywatną rezydencją rodziny.

Służy jako miejsce odosobnienia (tutaj udali się członkowie rodziny po śmierci księżnej Diany, i tutaj Elżbieta II „ukryła się” przed koronawirusem) i odpoczynku. Każdego roku w lecie co najmniej raz gromadzi się tutaj rodzina królewska.

Kenia

Afryka zajmuje szczególne miejsce w sercu rodziny królewskiej. Ten kontynent był odwiedzany przez pokolenia monarchów niezliczoną ilość razy.

To właśnie w Kenii obecna królowa Elżbieta II dowiedziała się, że odziedziczyła tron.

Botswana

Kolejnym krajem afrykańskim, który odegrał ważną rolę w życiu przedstawicieli monarchii brytyjskiej, jest Bostwana. Ksiązę Harry ma osobiste wspomnienia związane z nią. Po raz pierwszy przybył tu w 1997 r., bezpośrednio po śmierci swojej matki, księżnej Diany. I właśnie w tym kraju spędził pierwsze wspólne wakacje z Meghan Markle w 2016 roku.

Wyspa Nevis

Nevis była ulubioną wyspą księżnej Diany na Karaibach. Książę Harry i książę William odwiedzili ją po raz pierwszy w 1993 roku. Ta wyspa stała się pierwszym miejscem wypoczynku Diany po jej zerwaniu z księciem Karolem (rozwiedli się później, w 1996 r.).

Alpy

Dużym powodzenie cieszą się również ferie zimowe w Alpach. Ale trudno jest wyodrębnić jedyny ulubiony ośrodek rodziny – tutaj każdy ma swoje preferencje.

Na przykład książę Karol uwielbia szwajcarską wioskę Klosters, położoną zaledwie 10 kilometrów od słynnego kurortu Davos. Jeden z wyciągów tutaj nosi nazwę „Ksiązę Walii” ku jego czci.

Tam też, jeszcze przed ślubem, odpoczywali książę William i Kate Middleton. W tym ośrodku fotografowie zrobili pierwsze zdjęcie pocałunku pary.

Wyspa Mustique

Prywatna wyspa w archipelagu Grenadyny (Małe Antyle) to kolejne ulubione miejsce wypoczynku brytyjskich monarchów.
Fanką tych tropikalnych krain była księżniczka Margaret, która spędzała tu swoje wakacje przez ponad 30 lat. Otrzymała tu kawałek ziemi jako prezent ślubny w 1960 roku i zbudowała prywatną willę, Les Jolies Eaux, gdzie przyjmowała członków rodziny, w tym swoją siostrę Elżbietę.

Wyspa Necker

Miłość księżniczki Margaret do Karaibów podzielała księżna Diana. Przed paparazzi uciekała na prywatną wyspę Necker, która jest jedną z Brytyjskich Wysp Dziewiczych.

Wyspa należy do Richarda Bransona – kupił ją w 1978 roku w wieku 28 lat! Właśnie na tych śnieżnobiałych plażach Diana i jej synowie odpoczywali na Sylwestra 1990 roku.

Egipt

Po raz pierwszy jako żona następcy tronu Diana odwiedziła ten kraj w 1981 roku, gdzie spędziła z księciem Karolem część miesiąca miodowego. W 1992 roku Diana wróciła do kraju piramid na zaproszenie Pierwszej Damy Egiptu Zuzannę Mubarak.

Wyspa Nassau, Bahamy

Podróże księżniczki Margaret nie ograniczały się do Karaibów. W 1955 r. złożyła oficjalną wizytę na Bahamach, a w 1967 r. wraz ze swoim mężem Anthonym Armstrong-Jonesem odpoczywała w prywatnej rezydencji w Lyford Cay.

Baleary, Hiszpania

Księżna Diana i książę Karol wraz z dziećmi często odpoczywali w Hiszpanii na zaproszenie hiszpańskiej rodziny królewskiej, z którą utrzymywali bliskie kontakty.

W sierpniu 1987 r. wszyscy razem spędzali wakacje w Marivent Palace, który jest jedną z oficjalnych rezydencji hiszpańskich monarchów. Dziś król Filip i jego rodzina regularnie spędzają tam letnie wakacje.

Valletta, Malta

Jeśli Botswana odegrała ważną rolę w relacjach między księciem Harrym a Meghan Markle, Malta stała się takim miejscem dla Elżbiety II i księcia Filipa. Spędzili tam miesiąc miodowy, a także mieszkali przez prawie dwa lata, od 1949 do 1951 r., w Villa Guardamangia, ponieważ książę Filip, będąc oficerem brytyjskiej marynarki wojennej, służył w Valletcie.

Indie

Wiadomo, że książę Karol jest wielkim miłośnikiem ogrodnictwa, dlatego zawsze podziwiał bogatą przyrodę i imponujące krajobrazy Indii podczas swoich podróży do tego kraju Azji Południowej. Książę obchodił tam 65 rocznicę swoich urodziny. W 2013 roku on i Camilla Parker Bowles odpoczywali w Kumarakom Lake.

Czy królowa Elżbieta II może przekazać tron wnukowi księciu Williamowi

Elżbieta II po raz pierwszy rozmawiała przez Zoom

Królowa Elżbieta II i książę Filip na nowym oficjalnym zdjęciu, zrobionym z okazji 99 urodzin księcia Edynburga