Eksperci powiedzieli, dlaczego nie można karmić psa wieprzowiną

Kupując zwierzaka, często automatycznie przenosimy go do statusu członka rodziny, więc dla wygody i jego dieta staje się podobna do diety człowieka.

Według statystyk „Eksperckiego centrum analitycznego agrobiznesu” światowa produkcja różnych rodzajów mięsa jest w następującym stosunku (malejąco):

• kurczak;
• wieprzowina;
• wołowina;
• jagnięcina i koza;
• inne mięso.

Wokół dwóch pierwszych istnieje wiele mitów i kilka zakazów. A jeśli z kurczakiem obawy i zakazy lekarzy weterynarii są zrozumiałe — jest to niebezpieczeństwo ostrych rurowych kości kurczaka dla jelit psa i wysokie prawdopodobieństwo reakcji alergicznych, to z wieprzowiną nie do końca jest zrozumiałe.

Karmienie psa wieprzowiną nieuchronnie doprowadzi do jego otyłości. Ważny argument, ale, jak twierdzą naukowcy, nie ma powodu, ponieważ podstawową zasadą żywienia psów jest równowaga.

Niektórzy producenci karm dla zwierząt, w swoich produktach mają wieprzowinę w niewielkich ilościach dla odmiany smakowej.

Wielu właścicieli z najlepszych motywacji karmi swoje zwierzęta surowym mięsem, wierząc, że jest to zdrowsze. Nie należy podawać surowego produktu psu, ponieważ w nieprzetworzonym mięsie może występować wiele infekcji i pasożytów równie niebezpiecznych dla psa i świni.

Wieprzowina zwiększa poziom cholesterolu we krwi. Wzrost cholesterolu we krwi psa teoretycznie ma miejsce, chociaż badania w tym kierunku przeprowadzono tylko u ludzi. Teoretycznie wzrost poziomu cholesterolu może powodować nie tylko wieprzowina, ale także inne pokarmy bogate w tłuszcz.

Co jest niebezpieczne?

Głównym niebezpieczeństwem wieprzowiny są choroby pasożytnicze i zakaźne, na które mogą zachorować psy podczas jedzenia niesprawdzonego i niepoddanego odpowiedniej obróbce mięsa. Wśród tych chorób można wymienić najbardziej niebezpieczne: nicienie, włośnica, choroba Aujeszkiego.

Ze względu na to, że wszystkie wymienione choroby mogą być przenoszone na ludzi, lekarze weterynarii zabraniają używania wieprzowiny w diecie psów.

Książę William o ojcowstwie. Jego słowa są bardzo nieoczekiwane

Rzeczy, które należy natychmiast wyrzucić, jeśli chcesz zachować szczęście i dobrobyt

Trójkolorowy kot przynosi szczęście