Trójkolorowy kot przynosi szczęście

To zwierzę od dawna ceniono za jego czułość i przywiązanie, pomoc w walce z gryzoniami. Jednak co do znaków, decydującą rolę nie odgrywa charakter zwierzaka, zdolność łapania myszy, ale jego kolor.

Wszyscy wiedzą o czarnym kotu przechodzącym przez drogę, ale co czeka na właściciela trójkolorowego kota nie wszyscy wiedzą.

Dlaczego trójkolorowy kot przynosi szczęście?

„Szczęśliwe” koty zwykle mają trzy kolory: biały, czarny i rudy.

Biel jest symbolem nieskazitelnej czystości, świeżości i pokoju; czarne futro zawsze było uważane za talizman, który może wypędzać i zwalczać złe duchy; rudy kolor przynosi radość, dobre samopoczucie finansowe, sprzyja uzdrawianiu chorych.

Gdy te trzy potężne kolory są połączone w jednym zwierzęciu, siła każdego z nich wielokrotnie wzrasta.

Czego można oczekiwać od kota?

Każdy naród i każdy człowiek na swój sposób pojmuje szczęście. Gościnność jest bardzo ceniona w kulturze japońskiej.

Japończycy starają się przyjąć gościa zgodnie ze wszystkimi zasadami, ale najciekawszym zwyczajem jest to, że przy wejściu do domu kładą małą figurkę trójkolorowego kota z podniesioną łapą.

Muzułmanie nie stawiają sztucznych kotów, wolą utrzymywać żywych. Uważają, że obecność trójkolorowych kotów może uchronić dom przed przypadkowym pożarem.

W Anglii takie zwierzęta są trzymane, aby dom był przytulny i ciepły, aby panowała harmonia, a każdy członek rodziny czuł się chroniony, ukryty przed burzami i obawami.

Chuligańska para postanowiła zagrać w berka, a rodzice to sfilmowali

Dwadzieścia starych kotów, które zostały przygarnięte przez ludzi z wielkim sercem

Wszyscy myśleli, że ten kotek nie ma żadnej szansy, ale spotkał husky o imieniu Lilo i coś się wydarzyło