Domowe sposoby na wywabianie plam w samochodzie. Sposoby, które powinien znać każdy właściciel samochodu

Samochód może wymagać wiele wysiłku, czasu i pieniędzy, ale podzielimy się z Tobą skutecznymi wskazówkami, które znacznie ułatwią pielęgnację Twojego auta.

Usuwanie rdzy przy pomocy Coca-Coli

Cola i wiele innych napojów gazowanych zawiera kwas ortofosforowy, który notabene wchodzi w skład specjalnych narzędzi – konwertorów rdzy – tylko w wyższych stężeniach.

To właśnie ten kwas może pomóc w czyszczeniu części samochodu. Dla większej wydajności podgrzej wodę sodową, a następnie całkowicie zanurz w niej zardzewiałe części i pozostaw na noc, a rano przetrzyj je gąbką.

Soda na plamy

Podobno wiele osób znajdzie w domu paczkę napojów gazowanych. Może więc przydać się do czyszczenia wnętrza samochodu pełnego plam.

Przygotowanie roztworu czyszczącego jest łatwe: wystarczy wymieszać niewielką ilość proszku z wodą i można dodać trochę płynu do mycia naczyń.

Następnie przetrzyj żądany obszar tą mieszaniną, a następnie spłucz czystą wodą i wysusz. Środek sodowy doskonale zwalcza ślady oleju, benzyny, farby, żywności, kosmetyków itp.

Gumowy skrobak na wełną w samochodzie

Gumowa skrobaczka do szyb doskonale poradzi sobie z futerkiem zwierząt domowych we wnętrzu samochodu. Za pomocą spryskiwacza zwilżyć siedzisko wodą i usunąć włosy skrobaczką. Do tego celu mogą być również odpowiednie gumowe rękawice domowe.

Odżywka do polerowania

Każda odżywka do włosów pomoże uzyskać efekt nabłyszczenia samochodu. Wyczyść powierzchnię, nałóż produkt i rozprowadź go rozcieranymi, okrężnymi ruchami miękką szmatką – zapewniony jest połysk Twojego auta!

Przezroczysty lakier do zadrapań

Aktywni użytkownicy samochodów często mają drobne rysy lub odpryski na swoim ulubionym pojeździe. Te nieprzyjemne wady czasami wymagają znacznych nakładów, aby je wyeliminować.

Ale istnieje prosty i bardzo tani sposób samodzielnego rozwiązania problemu. Na zadrapania nałóż bezbarwny lakier do paznokci, a nadmiar usuń gumową szpatułką.

Płyn do dezynfekcji jako odmrażacz do szyb

Środek antyseptyczny do rąk jest nie tylko skuteczny w zwalczaniu zarazków, ale może być również niezbędny dla właścicieli samochodów w zimnych porach roku. Żel dezynfekujący pomoże szybko uwolnić rączkę ekspresu z lodu.

Jak pozbyć się wgnieceń za pomocą suchego lodu

Nawet płytkie wgniecenia psują wygląd samochodu, ale nie trzeba kontaktować się z serwisem samochodowym, aby wyeliminować ten problem. Możesz samodzielnie naprawić drobne uszkodzenia samochodu. Aby to zrobić, nałóż arkusz folii w wybrane miejsce, a następnie przejedź nim po lodzie.

Tak, z powodu gwałtownego spadku temperatury metal musi się wyprostować. Należy jednak zachować ostrożność, przestrzegać środków ostrożności podczas pracy z suchym lodem i nosić wodoodporne rękawice.

W samochodzie jest wiele miejsc, które powodują trudności podczas czyszczenia kabiny. A kurz i brud są stale zatykane w pęknięciach i zagłębieniach. Jest jednak proste rozwiązanie i wystarczy płaski śrubokręt. Owiń go małym kawałkiem materiału i wyczyść trudno dostępne części.

Co robi wychowawca w szkole za granicą? Interesujące fakty dotyczące ich obowiązków

1 czerwca w jednym w polskich miast zostanie zamknięty tymczasowy szpital dla pacjentów z koronawirusem

Od 31 maja zmienią się przepisy ruchu drogowego w Polsce