Dlaczego liście więdną w ogórkach i co z tym zrobić

Znajdź przyczynę i rozwiąż problem, aż przerodzi się w prawdziwą katastrofę.

W tym roku z ogórkami są ciągłe nieszczęścia: niektóre liście wyblakły, jakiś cały bicz wyblakł. Co robić?

Znajdź przyczynę i rozwiąż problem, aż przerodzi się w prawdziwą katastrofę.

Powód 1. Bezpośrednie światło słoneczne

Kiedy liście ogórka usychają w upalne dni, jest to normalne. Kiedy słońce zachodzi, liście wracają do zdrowia, a rośliny rosną i owocują normalnie. A jeśli podlejesz ogórki i zacienisz je siatką, wszystko się ułoży.

Powód 2. Grube lądowanie

Ogórki przy gęstym lądowaniu można przeplatać w kulkę z łodyg, liści i wąsów. W tak ciasnej pozycji liście mogą usychać i żółknąć.

W tej sytuacji musisz usunąć nadmiar pędów i liści. Uszczypnij boczne pędy i zwiąż główne łodygi pionowo. Przede wszystkim usuwane są słabe pędy i stare, żółknące liście.

Powód 3. Brak składników odżywczych

Jest to rzadkie, ponieważ ogórki są zwykle karmione na ubój. Ale jeśli zaczniesz mieć problemy, zacznij szukać rozwiązania do nawożenia złożonymi nawozami z pierwiastkami śladowymi. Dobrą alternatywą jest napar z trawy lub ptasich odchodów.

Powód 4. Gwałtowna zmiana temperatury

Gdy w ciągu dnia panuje afrykański upał, a w nocy ostre zimno, kapryśnym ogórkom nie wniesie nic dobrego. Takie różnice można zrekompensować schronieniem. Jeśli ogórki na tapecie, rozprosz akumulatory ciepła: kamienie, butelki z wodą. Ale najlepiej sadzić ogórki w ciepłym ogrodzie.

Możesz uwolnić stres od roślin za pomocą cyrkonu lub epine.

Powód 5. Choroby grzybicze lub bakteryjne

To najbardziej nieprzyjemna opcja i najczęstsza. Więdnięcie Fusarium, Verticillium, szara zgnilizna – choroby te powodują głównie więdnięcie liści, a nawet pojedyncze baty. A jeśli nie potraktujesz roślin, umrą całe krzaki. Trichodermin, Wystarczy dodać do gleby leki, które pomogą zatrzymać groźne grzyby.

Przyczyna 6. Pokonaj mszyce lub przędziorki

Te szkodniki ssące sprawiają wiele kłopotów ogrodnikom, zwłaszcza na ogórkach. Chociaż nie ma żadnych opłat, możesz je zniszczyć prawie każdym akarycydem … jeśli owoce są już zebrane, użyj siarki koloidalnej, po ich użyciu owoce można umyć i zjeść w ciągu pięciu dni.

Zdjęcie sera pomogło złapać sprawcę i wsadzić go do więzienia na 13 lat\\

Jak prawidłowo sadzić ogórki w gorących trocinach, aby uzyskać wspaniałe zbiory

Jak prawidłowo sadzić i uprawiać kapustę, aby uzyskać zdrowe i obfite plony