Co sadzić i siać latem? Jakie rośliny nie są za późno na sadzenie nawet w lipcu

Masz puste łóżka? Nie martw się, jest dużo plonów, które można siać i sadzić nawet w lipcu… wtedy na pewno nie zostaniemy bez żniw.

Co sadzić i siać latem – jakie rośliny nie są za późno. Masz puste łóżka?

Nie martw się, jest dużo plonów, które można siać i sadzić nawet w lipcu… wtedy na pewno nie zostaniemy bez żniw.

Zieminiaki

Ziemniaki można sadzić co najmniej do sierpnia. Wczesne odmiany dojrzewają w 45-55 dni, średnio – w 60-80 dni. Więc możesz sadzić – dostaniemy plony przed mrozami.

Inną rzeczą jest to, że staramy się ją sadzić jak najwcześniej, aby w pełni wykorzystać zimową wilgoć i wiosenne deszcze. Lub w drugiej połowie lata – aby formacja bulw musiała ochłodzić się we wrześniu.

Marchewki

Czy marchewka nie pojawiła się? Żaden problem… trzeba kupić nasiona od trzech różnych producentów, żeby problem się nie powtórzył, i jak zwykle siać w ogrodzie. Wystarczy podlewać co drugi dzień. Faktem jest, że marchewki wiosenne są używane do produktów belek do spożycia w lecie. Zasiany latem nadaje się również do przechowywania w zimie – ta uprawa jest idealna na wiosnę.

Buriak

Ma kilka miesięcy do zbiorów. Oczywiście korzenie nie będą tak duże, ale słodsze niż z siewu wiosennego. Zasiane latem korzenie można bezpiecznie przechowywać przez całą zimę.

Fasolki

Groch, fasola … Zwykle dojrzewają w 60 dni. Więc będą mieli czas na zbiory przed przymrozkami. Inną rzeczą jest to, że groszek bardzo dobrze znosi letnie upały. Dlatego wysiewa się ją wiosną i jesienią, kiedy jest chłodniej i padają deszcze.

Fasola jest bardziej ciepłolubna i odporna na suszę, a letnie uprawy są bardziej udane.

Kapusta

Ale późne odmiany kapusty sadzi się w czerwcu. Tak, jest gorąco, ale uprawy można przykryć siatką zacieniającą 40-50%. Kalafior boi się upałów i latem może stać pusto, a we wrześniu położy głowę. Ale latem kapusta pekińska wyrzuca łodygi kwiatowe. Dlatego można go wysiewać tylko wiosną i jesienią.

Cukinia, dynie i kabaczek

Te rośliny rosną spokojnie podczas siewu czerwcowego. Trzeba tylko podlewać ich łóżka, aby schody nie umarły. Kolejnym dobrym pasażerem na czerwcowe zbiory jest ogórek. Jeśli zasiejemy ją co miesiąc, zawsze będziemy mieli ogórki, nawet gdy wczesne plony umrą z powodu choroby. Pamiętaj tylko o spryskaniu roślin fungicydami, zanim przyniosą owoce.

Zioła

Grzechem jest nie siać zielonych roślin. Można je wysiewać co dwa tygodnie. W każdym razie będą mieli czas na zbiory. Jedynym problemem jest zdobycie schodów. Tutaj konieczne jest częstsze przyciemnianie i podlewanie.

Więc nie pozostaniemy bez żniwa.

Co sadzić i siać latem? Jakie rośliny nie są za późno na sadzenie nawet w lipcu

Polski rząd łagodzi ograniczenia. Co można zrobić w przyszłym miesiącu

Wszystko genialne jest proste. Zaledwie 5 minut Twojego czasu toaleta będzie pachnieć świeżością przez miesiąc