Jak prawidłowo sadzić ogórki w gorących trocinach, aby uzyskać wspaniałe zbiory

Wszyscy wiedzą, że w naszych ogrodach jest wystarczająco dużo różnych szkodników czekających na moment, w którym będą mogły zjeść nasiona, które bardzo kochają.

Należą do nich myszy, ryjówki, mrówki i inne stworzenia głodne po zimie.

Możesz z nimi walczyć, ale nie przyniesie to szczególnie namacalnego rezultatu.

Dlatego łatwiej jest sadzić ogórki już mocne, aby szkodniki nie mogły ich pożreć.

W tym celu najpierw musisz wyhodować sadzonki z dala od szkodników. Nasiona sadzi się zwykle w odpowiedniej glebie lub zwykłych trocinach.

Trociny są dobre, ponieważ delikatne korzenie ogórków nie ulegają uszkodzeniu podczas sadzenia w ziemi, dzięki czemu sadzonki dobrze się zakorzeniają.

Możesz kupić trociny w sklepie zoologicznym. Ta wszechstronna drewniana ściółka nie tylko ułatwia życie właścicielom zwierząt, ale także pomaga ogrodnikom.

Przygotuj tacę i wlej do niej trociny, równomiernie przykrywając dno. Następnie zalej je gorącą wodą. W ciągu sekundy trociny pęcznieją i zamieniają się w sypką masę.

Następnie rozłóż pestki ogórka na gorącej macie. Nie martw się, ponieważ ciepło tylko ogrzeje nasiona, a ogórki wyrosną później szybciej.

Następnie posyp ogórki tymi samymi wilgotnymi i luźnymi trocinami. Teraz przykryj tackę pokrywką i umieść w odpowiednim miejscu do uprawy sadzonek (ogród, szklarnia).

Zaledwie kilka dni później zobaczysz pierwsze pędy, a po wyprostowaniu liści możesz je posadzić w ogrodzie.

Dużym plusem tej metody jest to, że delikatne i wrażliwe ogórki bardzo łatwo usuwa się z trocin, a korzenie pozostają nienaruszone. Możesz bezpiecznie przesadzać i spodziewać się dobrych zbiorów w przyszłości.

Zauważyłeś to na kiszonych ogórkach? O tym powinna wiedzieć każda gospodynia

Sałatka warstwowa „Nowość”. Prosto, smacznie i szybko

Dżem morelowo-pomarańczowy. Nowy wymiar dżemu z moreli