Jak prawidłowo sadzić i uprawiać kapustę, aby uzyskać zdrowe i obfite plony

Aby zebrać zdrowe i obfite plony kapusty, skorzystaj z porad doświadczonych ogrodników:

1. Aby zapobiec rozwojowi larw, które uszkadzają system korzeniowy kapusty, wykonaj następujące czynności: w przygotowany dołek wsyp ziemię kompostową, włóż 1 łyżkę skorupek jaja kurzego, 1 łyżkę popiołu drzewnego, 1 łyżeczkę superfosfatu i 1 łyżeczkę musztardy w proszku.

Wymieszaj wszystko i zalej gorącą wodą, w której rozpuść nadmanganian potasu.

Kiedy woda w dołkach do sadzenia wystygnie, posadź rozsadę.

2. Warto ściółkować glebę, podlewać grządki wodą przez 3-4 dni z rzędu, a następnie robić przerwę na 3-4 dni, czynność powtórzyć.

3. W przypadku mrozów okryć sadzonki pięciolitrowymi butelkami plastikowymi z odciętymi denkami.
4. Po 14 dniach rośliny podlewamy nawozem azotowym: rozpuścić 1 łyżkę w 10 litrach wody i wlać 300 ml pod każdą roślinę.

5. Przez następne dwa tygodnie podlewać kapustę superfosfatem: 2 łyżki rozpuścić w gorącej wodzie i odstawić na 24 godziny, od czasu do czasu mieszając, aby mieszanina nie była zbyt gęsta. Następnie wymieszać z 10 litrami wody i wlać po 1 litrze roztworu na każdą roślinę.

6. Co dwa tygodnie podlewać roztworem z obornika krowiego i wody.

7. W okresie wegetacji kapusty podlać jednokrotnie roztworem molibdenu i boru, aby kapusta zawiązała duże główki, a korzenie posypać pyłem tytoniowym lub popiołem.

8. Aby pozbyć się szkodników — należy spryskiwać kapustę naparem z łupin cebuli i czosnku. Możesz również spryskiwać następującym roztworem: 2 łyżki musztardy rozpuścić w 10 litrach wody, dodać 1 łyżeczkę czerwony ostrej papryki lub czarnego pieprzu i 1 łyżkę szarego mydła w płynie.

9. Środek do ochrony kapusty przed gąsienicami motyli: osadzić na grządce z kapustą drewniane kołki, przymocować do nich pojemniki plastikowe i przykleić na nie zieloną taśmę samoprzylepną.

Jak nawozić marchew i buraki w czerwcu

Czym dokarmiać pomidory do uzyskania dużych owoców

82-letni dziadek znalazł swoją zgubioną obrączkę na marchewce z własnego ogrodu