Danny DeVito. „Jestem fanem kina”

Pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl, gdy brzmi jego imię, jest jego wzrost.

Danny DeVito to światowej sławy aktor; jego wzrost wynosi tylko 1,50 m.

Jednak to wystarczyło, aby stać się jednym z najpopularniejszych aktorów komediowych w Hollywood.

W ciągu ostatnich 22 lat zagrał 66 ról filmowych. Rola małego gangstera w filmie „Miłość, szmaragd i krokodyl” przyniosła mu światową sławę.

Jednak Danny jest także reżyserem i producentem — wyreżyserował siedem filmów i wyprodukował 15 filmów. 17 listopada genialny Danny skończył 73 lata…

Ciekawostki z biografii Danny’ego DeVito

– Imię i nazwisko — Daniel Michael „Danny” DeVito Jr.

– Żoną jest aktorka Rhea Perlman (są małżonkami od 1982 roku), para ma troje dzieci. W 2012 roku Rhea i Danny rozstali się i zaczęli żyć osobno. Jednak od marca 2013 roku znów mieszkają razem.

– Jersey Films to własna firma Danny’ego DeVito, założona w 1992 roku. Firma wydała kultowe filmy „Orbitowanie bez cukru” i „Pulp Fiction”.

– Jest nominowany do Oscara za film „Erin Brockovich”, którego jest producentem.

DeVito ma swoją gwiazdę na Alei Gwiazd w Los Angeles za całokształt twórczości (2011 rok).

Fragmenty wywiadu z Dannym DeVito:

„Są ludzie mający plany na całe życie, są ludzie mający plany na rok, są ludzie mający plany na miesiąc. Ja mam plany albo na tydzień, albo na dzień”.

„Jestem fanem kina, zawsze uwielbiałem chodzić do kina, to jest moment, w którym gasną światła, zapominasz o wszystkim, a przed Tobą otwiera się zupełnie nowy świat”.

„Pochodzę z New Jersey, a mój ojciec miał sklep ze słodyczami. Zdecydowałem się zostać aktorem, co doprowadziło do pewnych zmian. W latach sześćdziesiątych zdecydowałem, że chcę kręcić filmy, i to też do czegoś doprowadziło ”.

„Moja żona jest Żydówką. Jestem katolikiem. Jednak dobrze się dogadujemy. Świętujemy Pesach i stawiamy choinkę. Mamy macę i wielkanocnego zajączka. Jednak my nie obchodzimy Wielkiego Postu i nie przestrzegamy wszystkich ograniczeń przewidzianych przez judaizm. Robimy tylko przyjemne rzeczy ”.

„Zawsze staram się, aby wywiad był zabawny, ale nie zawsze mi się to udaje”.

Meryl Streep skończyła 71 lat. Zycie znanej aktorki zachwyca

Aktorka Emma Thompson stała się Damą Komandorem Orderu Imperium Brytyjskiego

Aktorka Victoria Ruffo radykalnie zmieniła swój wizerunek. Jak teraz wygląda gwiazda