Czym skończy się popularny serial „Wspaniałe stulecie”

„Wspaniałe stulecie” pokazuje wydarzenia, które miały miejsce za panowania sułtana Sulejmana Wspaniałego. Stał na czele Imperium Osmańskiego przez około 46 lat. Czym skończy się ten serial?

Smierć sułtana Sulejmana

Padyszach miał długie i interesujące życie. Za jego panowania Imperium Osmańskie stało się wielką potęgą. Po jego śmierci nowi władcy nie utrzymywali się długo na tronie, a silne państwo powoli chyliło się ku upadkowi.

Według serialu Sulejman przeżył swoją ukochaną Hürrem, czyli Roksolanę, i zmarł w wieku 72 lat.

Śmierć Bayezida

Książę Bayezid był piątym dzieckiem, które urodziła Sulejmanowi sułtanka Hürrem. Dzieci sułtanów nigdy nie miały prawa do spokojnego życia. Dziewczęta wydawano za mąż wbrew ich woli, a chłopcy musieli walczyć o tron. I tak się stało. Pomiędzy braćmi Selimem a Bayezidem wybuchła wojna, która zakończyła się śmiercią Bayezida.

Tron zajmuje Selim

Następcą Sulejmana był jego syn Selim, jedyny ocalały męski spadkobierca. Nawet za życia ojca Selim wyróżniał się uzależnieniem od alkoholu. Pozostał alkoholikiem nawet wtedy, gdy wstąpił na tron. W rzeczywistości w kraju rządził główny wezyr Mehmed Sokoli pasza, osoba lojalna wobec nowego władcy.

Gülfem Hatun

Po śmierci sułtanki Hürrem padyszach Sulejman był w głębokiej żałobie i tylko zafascynowanie nową konkubiną mogła rozjaśnić jego codzienne życie. Gülfem Hatun stała się tą radością. W jednym z odcinków Sulejman dowiaduje się, że dziewczyna zamieniła noc z nim na pieniądze i nakazuje ją zamordować. Jednak później tego bardzo żałował.

Mihrimah opuszcza pałac

Ulubiona córka sułtana Mihrimah postanawia opuścić pałac Topkapi. Po śmierci matki dziewczyna na różne sposoby walczyła o życie brata Bayezida, a żywy pozostał tylko Selim. Mihrimah była zawsze obojętna wobec tego brata, a potem go nawet znienawidziła. Wrogość była wzajemna, dlatego córka sułtana Sulejmana postanowiła opuścić pałac.

Sümbül Ağa został w pałacu

Eunuch Sümbül Ağa stał się najbardziej oddanym mieszkańcem haremu i stróżem jego tajemnic. Chociaż jego ukochana sułtanka Hürrem zapewniła mu wolność, Sümbül Ağa nie mógł mieszkać z dala od pałacu. Dlatego nawet przy zmianie władcy eunuch pozostał w haremie.

Sułtanka Hürrem z serialu telewizyjnego „Wspaniałe stulecie” pokazała, jak wyglądała w wieku 16 lat

Czarodziejki. Co się stało z aktorkami popularnego niegdyś serialu

Już nie ma wsrod nas aktorki, która zagrała w serialu „Santa Barbara”