Czy można zostawiać ładowarkę do telefonu komórkowego w gniazdku

Czy mogę zostawić ładowarkę w gnieździe po naładowaniu telefonu?

Po całkowitym naładowaniu telefonu należy odłączyć ładowarkę z sieci. Jednak wielu tego nie robi. Spójrz na zdjęcie.

Kilka telefonów ładuje się w tym samym czasie.

Dlaczego konieczne jest wyjęcie ładowarki z gniazdka?

Oto kilka powodów, dla których warto wyjąć ładowarkę, jeśli już jej nie używasz.

-Ładowarka znajdująca się w gniazdku nadal pobiera prąd. A za prąd trzeba zapłacić. To oczywiście prawda. Jednak jeśli obliczysz zużycie energii elektrycznej przez ładowarkę, jest to 1 kWh rocznie. Dziś można nawet kupić specjalne zestawy gniazd wtykowych, które mają już wbudowany moduł ładowania i wejście USB.

Na drugim zdjęciu można zobaczyć przykład takiego gniazda.

– Pozostawienie ładowarki w sieci znacznie skraca jej żywotność. Jednak, jak wiemy, w ramach gwarancji jej żywotność to 50 000 godzin. W tym czasie najprawdopodobniej zechcesz zmienić telefon.

-Zwiększone ryzyko pożaru z powodu zwarć. Jest to naprawdę możliwe, ale tylko wtedy, gdy używasz produktów niskiej jakości wyprodukowanych w Azji Południowo-Wschodniej lub niecertyfikowanych przez producenta.

Na trzecim zdjęciu widzimy właśnie taki przypadek.

Kiedy naprawdę konieczne jest wyjęcie ładowarki z gniazdka.

Sytuacje, które opisaliśmy powyżej, są bardziej wyidealizowane. Czasami, choć nie często, sytuacja wygląda zupełnie inaczej.

Jakie to sytuacje?

Po pierwsze, gdy w mieszkaniu są małe dzieci i zwierzęta, z powodu instynktownej ciekawości chcą wszystkiego spróbować. Izolacja przewodów jest bardzo łatwa do uszkodzenia, co powoduje porażenie prądem.

Jeśli okablowanie lub ładowanie jest w złym stanie technicznym, w dowolnym momencie może wystąpić zwarcie, a w rezultacie pożar.

Ponadto, jeśli mieszkanie jest zalane, co jest dość powszechne, i ładowarka zamoknie, może wystąpić zwarcie.

Wynik.

Oczywiście przestrzeganie powyższych zasad korzystania z ładowarki nie będzie zbyteczne. Jednak to na ogół nie prowadzi do negatywnych konsekwencji.

Zasady etykiety telefonicznej

Zdjęcia w telefonie żony ujawniły prawdę, którą brat i żona ukrywali od lat

Kobieta wymyśliła oryginalny sposób, aby jej mąż pomógł jej w pracach domowych, do tego potrzebowała tylko dodatkowego telefonu