Nigeryjczyk tańczył boso w deszczu, po czym zyskał dużą popularność i otrzymał stypendium najlepszej szkoły tańca w Nowym Jorku

Chociaż dzisiaj wiele osób uważa, że sieci społecznościowe są złem, ta historia przypomina, że sieć może nadal służyć jako sposób na realizację wielkich marzeń.

Chłopiec, którego możesz zobaczyć na poniższym filmie, to 11-letni tancerz baletowy z Nigerii.

Niedawno film, na którym tańczył boso w deszczu, stał się wirusowy, dzięki czemu chłopiec mógł nawet wziąć udział w prestiżowych letnich warsztatach w Stanach Zjednoczonych.

Wystarczy spojrzeć na oszałamiający taniec 11-latka.

To wideo zostało udostępnione przez jego szkołę tańca „Leap of Dance Academy”. Nagranie wkrótce stało się wirusowe, gromadząc tysiące wyświetleń, polubień i komentarzy.

Prawie wszyscy ludzie, którzy oglądali wideo, byli zdumieni oddaniem, gracją i talentem chłopca.

Film przyciągnął uwagę Cynthii Harvey, dyrektora artystycznego The American Ballet Theatre Jacqueline Kennedy Onassis School.

„Znajoma, która mieszka w Wielkiej Brytanii, przysłała mi wideo” – powiedziała Cynthia Harvey w wywiadzie. „Próbowałam znaleźć chłopca w ciągu dnia”.

Na szczęście Cynthii Harvey udało się znaleźć chłopca o imieniu Anthony.

Ponadto zaproponowała mu stypendium na wirtualny trzytygodniowy intensywny letni trening w Stanach Zjednoczonych.

Szkoła baletowa, do której uczęszcza Anthony, została założona w Lagos w 2017 roku przez Daniela Ajala Owoseni, nauczyciela chłopca.

Niestety nawet po 3 latach szkoła nadal nie ma wystarczającej przestrzeni dla 12 uczniów.

Z tego powodu przez większość czasu uczniowie ćwiczą w piwnicy nauczyciela, a także w miejscach publicznych.

„Próbujemy zmienić stereotypy dotyczące tańca baletowego. Chłopcy naprawdę potrafią baletować. Męski taniec baletowy jest tu na stałe i nie powinien być przeznaczony tylko dla kobiet”, powiedział nauczyciel.

Anthony już bierze udział w wirtualnych intensywnych letnich warsztatach w ABT (American Ballet Theatre).

„To sprawiło, że poczuliśmy się bardzo zszokowani i wdzięczni. Nie możemy uwierzyć własnym oczom i wsparciu, które jest nam okazywane.

Bóg był dla nas taki miłosierny, dając to wszystko. Anthony jest bardzo podekscytowany i zawsze ciężko pracował, więc jest szczęśliwy, że może kontynuować pracę nad swoimi marzeniami i ma taką możliwość.

Głównym celem naszej szkoły jest to, aby nasi uczniowie dobrze reprezentowali balet w Nigerii i wynieśli go na pierwszy plan, pokazując jednocześnie elegancję baletu, ale także pozwolili naszej kulturze zabłysnąć”.

Wujku, czy nie chcesz córki? Ta historia z zycia wzięta

Mała uczennica nie miała z kim pójść na bal. Z pomocą przyszedł dobry policjant

Wnuczka poprosiła swoją 89-letnią babcię, aby została druhną na jej ślubie