Ciemnoskóra para urodziła niezwykłą córkę o jasnej skórze i niebieskich oczach

Benowi i Angeli Ihegboro, pochodzących z Nigerii wydarzyło się coś niezwykłego: czarnoskórzy rodzice urodzili białe dziecko o blond włosach i niebieskich oczach.

Istnieją trzy wyjaśnienia takiego zdarzenia: „białe geny przodków”, mutacja genetyczna, albinizm.

Z naukowego punktu widzenia kolor skóry jest determinowany przez 12 różnych genów, które kontrolują wytwarzany pigment lub tak zwaną melaninę.

Profesor Bryan Sykes z Uniwersytetu w Oksfordzie twierdzi: „W mieszanych rasach ludzi skóra dziecka może przybierać lżejszy odcień.

Jest prawdopodobne, że będzie ona zaskakująco różnić się od skóry rodziców. To może być przypadek, w którym występuje wiele genetycznych mieszanek, jak w populacji afro-karaibskiej”.

„To dziwne, że my, czarnoskóra rodzina, urodziliśmy blondynkę” – mówi ojciec dziewczynki. Jednak natychmiast dodaje: „To jest moje dziecko, chociaż nie wiem, dlaczego jest białe”.

Para była bardzo zaskoczona po porodzie: „Usiedliśmy, spojrzeliśmy na noworodka i milczeliśmy. Potem zapytałem:„O co chodzi? ”.

Byłem tak zszokowany, że nawet zażartowałem: „Czy na pewno jest moja? ”.

Wiele osób zadaje im to pytanie, ale mężczyzna jest nieugięty. Uważa, że jego żona jest mu wierna i nigdy nie powie, że Nmachi nie jest jego dzieckiem.

Żona rzeczywiście jest wierna swojemu mężowi. Cieszy się, że dziecko jest zdrowe, pomimo niezwykłego wyglądu. „Jest najpiękniejsza” – mówi dumna matka. „Ona jest cudem”.

W Wielkiej Brytanii 19-latka urodziła dziecko, nawet nie mając pojęcia, że jest w ciąży

Pewna kobieta urodziła bliźniaków, ale nie od razu. Różnica wieku wyniosła 10 lat

Gratulacje dla rodziny Majdanów. Małgorzata Rozenek urodziła synka